świadectwo z paskiem

i

Autor: archiwum serwisu

WIADOMOŚCI

Za co można otrzymać czerwony pasek na świadectwie? Sama średnia nie wystarczy

2024-06-19 15:28

Już w piątek, 21 czerwca nastąpi oficjalne zakończenie roku szkolnego. To dla uczniów i uczennic w całej Polsce świetna wiadomość — będą mogli oficjalnie rozpocząć wakacje. Zanim to jednak nastąpi, dojdzie do uroczystego wręczenia świadectw. Sprawdziliśmy, od jakiej średniej jest czerwony pasek i co trzeba zrobić, żeby go uzyskać.

Kiedy jest zakończenie roku szkolnego 2024?

Nadszedł czerwiec, a wraz z nim wytęsknione słońce i piękna pogoda. To także oznacza, że już wkrótce nastąpi oficjalne zakończenie roku szkolnego 2023/2024, a uczniowie i uczennice w całej Polsce będą mogli rzucić tornistry w kąt i na kilkanaście tygodni zapomnieć o obowiązku nauki. Którego czerwca kończy się rok szkolny? Oficjalną datą jest piątek, 21 czerwca. Tego dnia we wszystkich szkołach nastąpi uroczyste wręczenie świadectw i pożegnanie z książkami i sprawdzianami.

Od jakiej średniej jest czerwony pasek?

Żeby uzyskać czerwony pasek na świadectwie szkolnym, trzeba się na niego naprawdę napracować. Uczniowie i uczennice często wychodzą z założenia, że wystarczy postarać się tuż przed zakończeniem roku szkolnego i tyle wystarczy, aby uzyskać średnią, pozwalającą na to szczególne wyróżnienie. A od jakiej średniej jest czerwony pasek? Aby móc uzyskać świadectwo z czerwonym paskiem należy spełnić dwa wymogi. Po pierwsze to średnia. Ta musi być równa bądź wyższa niż 4,75.

QUIZ: jak zapiszesz te wyrazy? Sprawdź, czy dałbyś sobie radę z Dyktandem Krakowskim

Pytanie 1 z 15
Która forma zapisu poniższego słowa jest poprawna?

Za co można otrzymać czerwony pasek na świadectwie? Średnia ocen to za mało

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że odpowiednia średnia ocen nie jest wystarczającą przesłanką do uzyskania czerwonego paska na świadectwie szkolnym. Oprócz tego istnieje jeszcze jeden, niezwykle ważny wymóg. Uczniowie i uczennice z odpowiednią średnią muszą dodatkowo spełnić wymóg odpowiedniego zachowania. Nawet mając same szóstki na świadectwie, uczniowie nie otrzymają czerwonego paska na świadectwie, jeśli ich zachowanie będzie poniżej wzorowego lub bardzo dobrego.

Najlepsze licea w Krakowie. Znamy najnowszy ranking:

Od Ryśka z Klanu po fanatyka wędkarstwa. Tak zmieniał się Piotr Cyrwus!
Listen on Spreaker.