Zapierający dech widok na Tatry z Krakowa. Czegoś takiego jeszcze nie widzieliście!

i

Autor: Jan Ulicki Zapierający dech widok na Tatry z Krakowa. Czegoś takiego jeszcze nie widzieliście!

Zapierający dech widok na Tatry z Krakowa. Czegoś takiego jeszcze nie widzieliście!

2023-01-05 14:33

Tatry widziane z Krakowa? Taki widok nie zdarza się zbyt często. Występujący od wieczora, 4 stycznia w Małopolsce silny wiatr wpłynął jednak na niepowtarzalną przejrzystość powietrza. To z kolei pozwoliło fotografowi, Janowi Ulickiemu na uchwycenie niezwykłego krajobrazu. "Myślę, że to jedno z lepszych tego typu ujęć, jakie zrobiłem w swoim życiu", pokreślił artysta.

Niezwykły widok ze stolicy Małopolski. Tatry otulone purpurą

W środę, 4 stycznia IMGW wydał ostrzeżenia dla Małopolski przed silną wichurą. Okazało się, że przez te warunki pogodowe z Krakowa były bardzo dobrze widoczne Tatry. Na fotografii wykonanej dokładnie 45 minut po zachodzie słońca, uchwycił je Jan Ulicki.

- Kadr ten wykonałem po zachodzie słońca, kiedy rozpaliły się światła miasta, a z Tatr pozostały już tylko purpurowe kontury, które w kontraście z fioletem chmur i pomarańczem nieba stworzyły niesamowity klimat - napisał artysta.

W Tatrach dynamicznie zmieniają się warunki pogodowe

Z powodu dużego ocieplenia na topniejącej warstwie lodu na Morskim Oku jest już woda i pojawiły się pęknięcia tafli, poinformował Tatrzański Park Narodowy. Wybierając się w Tatry należy pamiętać, że obecnie panują tam trudne warunki do uprawiania turystyki między innymi dlatego, że na szlakach jest bardzo ślisko. Występuje także drugi stopień zagrożenia lawinowego. Dodatkowo - jak podaje w komunikacie turystycznym TPN - wieje silny, porywisty wiatr utrudniający poruszanie się, a na szlaki mogą spadać gałęzie i drzewa, co stanowi zagrożenie dla zdrowia i życia.

Muzyka rockowa lat 2000. - zagranica. Jakie albumy zdefiniowały ten okres?

QUIZ. Matematyka bez kalkulatora. Dzieci znają odpowiedzi, a Ty?

Pytanie 1 z 10
Pole kwadratu o boku długości 5 wynosi: