Zima zbiera swoje żniwo. Kolejne ofiary na drogach. Tragiczny wypadek w Zakopanem!

2022-11-24 10:16

Zima, opady śniegu i zamarznięte drogi. Te czynniki były przyczyną już nie jednej tragedii. W Zakopanem doszło do dachowania auta osobowego. Na miejsce przyjechały aż cztery zastępy straży pożarnej.

Samochód dachował na zakopiańskiej drodze. Są poszkodowani

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w czwartek, 24 listopada ok. godz. 7:30. Kierowca auta osobowego jadąc ul. Gawlaki w Zakopanem, dachował na drodze. Na miejsce zostały wezwane służby. Kobieta na szczęście dała radę sama wydostać się z pojazdu. Do poszkodowanej przyjechały cztery zastępy straży pożarnej, karetka pogotowia oraz radiowóz.

- Samochodem podróżowała jedna osoba, była to kobieta w wieku ok. 40 lat. Doznała powierzchownych obrażeń. Skarżyła się na ból dolnej kończyny. Są to raczej otarcia i potłuczenia - mówi Andrzej Łęgowski ze straży pożarnej.

Do wypadku doszło z powodu silnego oblodzenia drogi. Do tego doszedł stromy podjazd, który uniemożliwił kobiecie swobodną jazdę.

- Przyczyną były przede wszystkim warunki pogodowe. Rano napadało trochę śniegu, droga była zmrożona i stroma. Takich podjazdów jest u nas wiele, więc te wszystkie czynniki nałożyły się na wystąpienie dzisiaj tej kolicji - dodaje Łęgowski.

Quiz o lekturach szkolnych na maturę 2023

Pytanie 1 z 10
Ile części mają Dziady?
Najsłynniejsze jarosławskie pierniki od lat powstają według starej receptury. Zachwyca się nimi cały świat