paliwo e10

i

Autor: autoplac.pl zdjęcie ilustracyjne

Paliwo

Ceny paliw znowu idą w górę. Kierowcy muszą nastawić się na ciężkie czasy przy dystrybutorach

2024-04-13 13:51

Od poniedziałku, 8 kwietnia ceny paliw w Polsce znowu poszły w górę. Kierowcy tym samym muszą nastawić się na trudne czasy przy dystrybutorach. Podwyżki dotyczą głównie benzyny i diesla, Pozytywne informacje są tylko dla kierowców samochodów zasilanych autogazem, którzy mają umiarkowane powody do optymizmu.

Ceny paliw w Polsce znowu idą w górę. Ile zapłacimy za benzynę, diesel i LPG?

W ostatnim czasie przebita została stawka wynosząca 90 dolarów za baryłkę ropy Brent. W związku z tym kierowcy w Polsce muszą nastawić się na podwyżki na stacjach paliw, jeśli chodzi o ceny za diesel i benzynę. Eksperci z serwisu e-petrol.pl stawiają sprawę jasno - przed kierowcami w naszym kraju trudne czasy. Ile zapłacimy za benzynę i diesel w bieżącym tygodniu?

Z informacji przedstawionych przez ekspertów z serwisu e-petrol.pl wynika, że benzyna Pb98 będzie w bieżącym tygodniu średnio kosztować między 7,18 a 7,30 zł za litr. Benzyna Pb95 to koszt w okolicach 6,55 - 6,67 zł za litr. Za litr diesla, w zależności od regionu kraju, trzeba będzie z kolei zapłacić między 6,65 a 6,76 zł. Oznacza to, że oba rodzaje benzyny, jak i olej napędowy podrożały nawet o 10 groszy na litrze. Dobre informacje są tylko dla kierowców autogazu, którzy za litr LPG zapłacą między 2,84 a 2,90 zł.

Ropa Brent drożeje. Tak źle nie było od października 2023 roku

Ropa Brent pod koniec minionego tygodnia po raz pierwszy od października 2023 roku kosztowała ponad 90 dolarów. Wszystko z powodu nadal trwającej wojny na Ukrainie, co wpływa na podaż na globalnym rynku paliw. Eksperci spodziewają się, że w okolicach wakacji ceny paliw będą wyższe jeszcze nawet o 20 groszy na litrze, co zwiastuje nam trudne czasy i duże wydatki podczas wizyty przy dystrybutorach.

Emocje były ogromne! Tak wyglądał wieczór wyborczy w sztabach kandydatów na prezydenta Krakowa

Listen on Spreaker.