Wyspa Hvar

i

Autor: pexels Wyspa Hvar pozbawiona prądu. Wszystko przez szalejące tam upały

wiadomości

Chorwacja. Wyspa Hvar pozbawiona prądu. Wszystko przez szalejące tam upały

2024-06-25 14:04

Planujecie wyjazd do Chorwacji? Ta informacja jest dla was. Jak podał dziennik "Slobodna Dalmacija", mieszkańcy i turyści przebywający na wyspie Hvar przy adriatyckim wybrzeżu Chorwacji od poniedziałkowej nocy, w czasie letnich upałów, są pozbawieni prądu.

Media: katastrofa na turystycznym Hvarze. Wyspa pozbawiona prądu w czasie upałów

Mieszkańcy wyspy, którzy skontaktowali się z redakcją gazety, przyznali, że nie otrzymali żadnej informacji tłumaczącej braki w dostawie prądu.

Mamy w lodówkach mnóstwo jedzenia. Hotelarze i restauratorzy, którzy utrzymują się z turystyki, są w naprawdę okropnej sytuacji - mówią mieszkańcy Hvaru. Dodają, że już w przeszłości zdarzały się odcięcia prądu, gdy pioruny uderzały w pobliską infrastrukturę energetyczną, jednak "nigdy nie trwało to tak długo".

W piątek na kilka godzin Dalmacja oraz części Bośni i Hercegowiny, Czarnogóry oraz Albanii zostały na kilka godzin pozbawione elektryczności. Przyczyną przerwy w dostawach była awaria w czarnogórskim systemie przesyłu energii elektrycznej, spowodowana wyjątkowo wysoką temperaturą powietrza oraz nagłym wzrostem spożycia związanym z falą gorąca.

Niewiele osób wie, że pochodzi z Podhala! Tak mieszka na co dzień Qczaj. Wnętrza zachwycają elegancją

Szokujące sceny na ulicach Lublina. Policjantka wracała do domu i nagle to zobaczyła