Cracovia

i

Autor: Cracovia-hokej.pl

Sport

Marzenia o trofeach odłożone w czasie. Zmiany w sekcji hokejowej Cracovii

2024-03-26 15:31

Cracovia poinformowała o ważnych zmianach dotyczących sekcji hokeja na lodzie, która przejdzie reorganizację. „Pasy” chcą postawić na szkolenie młodzieży, kładąc nacisk na większą liczbę wychowanków w składzie. Przy Siedleckiego zatrudniono również nowego dyrektora operacyjnego – Łukasza Sikorę.

Comarch Cracovia. Wielkie zmiany w sekcji hokejowej „Pasów”

W ostatnich latach sekcja hokejowa Cracovii przyzwyczaiła kibiców do walki o najwyższe cele. „Pasy” często dokonywały wzmocnień przed samą serią play-off, wzbudzając w środowisku wiele kontrowersji. Mimo starań, od 2017 roku Cracovia nie wróciła na hokejowy tron. Teraz funkcjonowanie sekcji ma się zmienić poprzez jej reorganizację. Jak czytamy, zgodnie z nowymi założeniami mają zostać wyodrębnione zupełnie nowe, formalne struktury wyłącznie dla drużyny hokejowej.

Zarząd MKS Cracovia SSA przyjął trzyletnią strategię dotyczącą sekcji hokeja na lodzie. W jej ramach zostaną utworzone struktury, obejmujące działy: Sportu, Akademii Hokejowej, Marketingu, Sprzedaży oraz Infrastruktury. Na czele podmiotu zarządzającego hokejem stanie Prezes spółki MKS Cracovia SSA Mateusz Dróżdż. Za sprawy sportowe odpowiadać będzie dyrektor sportowy – czytamy w klubowym komunikacie.

W sekcji powołano również nowego dyrektora operacyjnego. Został nim Łukasz Sikora, który w Cracovii odpowiadał m.in. za marketing i komunikację. „Pasy” mają również przeznaczyć większe środki na akademię hokejową, dzięki czemu zespół w przyszłości zasili więcej wychowanków.

Chcemy, żeby pierwsza drużyna składała się głównie z podopiecznych klubu, a nad jej prawidłowym funkcjonowaniem czuwał dyrektor sportowy, ściśle współpracujący z pierwszym trenerem oraz szkoleniowcami wszystkich drużyn młodzieżowych. Dlatego szczególną uwagą otoczymy Akademię, w której duży nacisk zostanie położony na podniesienie jakości i efektywności młodych zawodników. Sekcja ma przejść restrukturyzacje i zdaję sobie sprawę z tego, że będzie to wiązać się z wprowadzaniem celów długoterminowych, kosztem tych krótkoterminowych, ale jest to niezbędne w celu realizacji strategii określonej wraz z właścicielem klubu. Priorytetem będzie również przywrócenie grupy juniora młodszego oraz utworzenie klasy hokejowej, która pozwoli na zachowanie ciągłości szkolenia oraz umożliwi pozostanie w Klubie najzdolniejszym młodym zawodnikom i wychowankom – mówi w rozmowie z portalem "Pasów" Mateusz Dróżdż, prezes Cracovii.

W obecnym sezonie hokeiści Comarch Cracovii zajęli 6. miejsce w sezonie zasadniczym. W rundzie play-off odpadli w ćwierćfinale, przegrywając rywalizację z Unią Oświęcim 3:4.

Tak będzie wyglądał nowy stadion Hutnika Kraków. Pomieści ponad 8 tys. widzów

Wieczorny Express - Korwin-Mikke