radiowozy

i

Autor: WOJCIECH STROZYK/REPORTER Dlaczego wyją syreny w Polsce 12.06.2024? Co się dzieje?

wiadomości

Dlaczego wyją syreny w Polsce 12.06.2024? Co się dzieje? Z czym to jest związane?

2024-06-12 11:56

Syreny wyją w całej Polsce w środę, 12 czerwca 2024 - dlaczego? Z czym to jest związane? Jak się zachować w tej sytuacji? Wycie syren w środę, 12 czerwca to dość nietypowa sytuacja i w wielu osobach może powodować niepokój. Jest to jednak związane z tragicznym wydarzeniem, jakie ostatnio miało miejsce. Czytajcie więcej w materiale.

Dlaczego wyją syreny w Polsce 12.06.2024? Z czym to jest związane?

Dlaczego wyją syreny w Polsce w środę, 12.06.2024? Czy powinniśmy jakoś reagować? Dźwięk wyjących syren bardzo często wzbudza u wielu osób niepokój. Nic w tym dziwnego. Przeważnie kojarzy się on z niebezpiecznymi zdarzeniami. Wycie syren może oznaczać wybuch pożaru, czy też ogłoszenie zagrożenia powodziowego. To jednak nie wszystko. Wycie syren w Polsce przypomina także o ważnym wydarzeniu, jak np. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego czy rocznica wybuchu II Wojny Światowej.

Jednak wycie syren w środę, 12 czerwca 2024 może mocno zaskoczyć. W ten dzień nie obchodzimy żadnego święta narodowego, nie chodzi też o upamiętnienie ważnego wydarzenia. Dlaczego więc syreny wyją w Polsce 12 czerwca 2024?

Syreny wyją w Polsce w środę, 12 czerwca 2024. O co chodzi?

Dlaczego syreny wyją w Polsce 12.06.2024? Śpieszymy z odpowiedzą. W środę, 12 czerwca zawyją syreny radiowozów na znak czci dla żołnierza - Mateusza Sitka, który został śmiertelnie ugodzony nożem na polsko-białoruskiej granicy.

Ma to być również wyraz solidarności wszystkich służb mundurowych, dbających o bezpieczeństwo - podała we wtorek policja.

Do akcji dołączy też Państwowa Straż Pożarna.

Pogrzeb Mateusza Sitka 12.06.2024

W środę, 12 czerwca w miejscowości Nowy Lubiel odbędzie się pogrzeb Mateusza Sitka. Wojsko w imieniu rodziny przekazało prośbę o uszanowanie niezwykle trudnego dla niej czasu, nienachodzenie rodziny w miejscu zamieszkania, nieobecność i niedokumentowanie czuwania oraz ceremonii pogrzebowej.

12 czerwca o godz. 11. odbędzie się pogrzeb śp. sierż. Mateusza Sitka, który zginął, chroniąc granicy Naszej Ojczyzny. Wspólnie uczcijmy Jego pamięć. Jutro o godz. 12. niech w całym kraju zabrzmią syreny naszych radiowozów, na znak czci dla Mateusza i solidarności wszystkich służb mundurowych dbających o bezpieczeństwo polskiej granicy - poinformowano na platformie X policji i straży pożarnej.

Przypomnijmy, że żołnierz został ugodzony nożem w klatkę piersiową 28 maja. Wojskowego zaatakował w okolicach Dubicz Cerkiewnych (woj. podlaskie) mężczyzna, który próbował przedostać się przez zaporę. 21-latek trafił najpierw do szpitala w Hajnówce. Następnie przetransportowano go do Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie. Żołnierz zmarł 6 czerwca. Został pośmiertnie awansowany na stopień sierżanta Wojska Polskiego oraz odznaczony "Złotym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju".

Tak kiedyś wyglądały piłkarskie mistrzostwa Europy. Te mecze wychowały całe pokolenia

Parada Smoków 2024 w Krakowie
SZPIEG. Jak się go łapie i jak wygląda szkolenie? | CO NAS CZEKA? #10 - mjr Adam Zieliński