Fontanna na placu Axentowicza

i

Autor: FB Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie Kraków. Fontanna na placu Axentowicza ponownie działa

Życie miasta

Fontanna na placu Axentowicza znów działa. Mieszkańcy: „Super, że na koniec wakacji”

2023-08-18 9:03

Upały nadal dają się we znaki, dlatego zapewne krakowian ucieszy to, że fontanna na placu Axentowicza ponownie działa. Zarząd Zieleni Miejskiej zaprasza do wodnej zabawy w godzinach 10.00-21.30. Internauci natomiast pytają retorycznie: "To ta fontanna, która miała być ponownie czynna na przełomie lutego i marca?".

Kraków. Fontanna na placu Axentowicza ponownie działa

Fontanna na placu Axentowicza w dzielnicy Krowodrza działa w trybie 10 minut, po których następuje 10 minut przerwy. Zarząd Zieleni Miejskiej zapewnia wszystkich szukających ochłody, że woda w fontannie jest czysta i bezpieczna. Krakowianie skomentowali natomiast, że fontanna miała ruszyć już dawno temu, a nie pod sam koniec wakacji. Co dopiero (rok temu) zepsuto, a już naprawiono!; To ta fontanna, która miała być ponownie czynna na przełomie lutego i marca?; Ależ sukces! Udało się jeszcze pod koniec wakacji!".

Fontanna na placu Axentowicza stanowi wyjątek. W innych pluskać się nie wolno

Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie zapewnia, że na placu Axentowicza bezpiecznie jest ochłodzić się natryskiem z fontanny, natomiast przypomnijmy, że w innych fontannach moczyć się nie wolno. Rodzic, który pozwala dziecku na moczenie się i zabawę w miejskiej fontannie może zostać ukarany mandatem w wysokości 500 zł. Woda w miejskich fontannach krąży w obiegu zamkniętym. Nie jest filtrowana, badana, absolutnie nie powinno się jej pić, ale też się w niej kąpać. Woda w fontannach to siedlisko drobnoustrojów chorobotwórczych, grzybów, zarazków czy bakterii, takich jak np. Salmonella. Mogą one wywołać alergie skórne, zapalenie spojówek, infekcje dróg moczowych i pęcherza, zakażenia gronkowcem, paciorkowcami czy problemy żołądkowe. Z taką wodą nie powinien mieć zatem kontaktu nikt, a w szczególności dzieci.

To dobra alternatywa dla Zakrzówka czy Kryspinowa. Dolina Raby jest niecałe pół godziny od Krakowa! [GALERIA]

Małgorzata Tomaszewska opowiada o ciąży. Gwiazda „Pytania na śniadanie” czeka na córeczkę?

W jakiej dzielnicy jest ta ulica? To quiz dla prawdziwych znawców Krakowa

Pytanie 1 z 15
W jakiej dzielnicy znajduje się ul. Opolska?