grecja, wakacje

i

Autor: pexels

wiadomości

Europejski kraj wprowadza "mały lockdown". To jeden z ulubionych wakacyjnych kierunków Polaków

2024-06-12 14:46

W związku z trwającą w Grecji falą upałów w środę przez część dnia zamknięty dla zwiedzających będzie Akropol w Atenach. W kraju ogłoszono "mały lockdown" - część osób pracuje zdalnie, zamknięte są szkoły. Rano w stolicy temperatura przekracza 30 stopni C.

Stanowisko archeologiczne na Akropolu będzie zamknięte w najbardziej upalną część dnia między godz. 12 i 17 (godz. 11-16 w Polsce) - powiadomiło ministerstwo kultury.

Od wtorku w Grecji odczuwalna jest pierwsza w tym sezonie fala upałów, która ma potrwać do czwartku. Termometry mogą pokazać w niektórych częściach kraju ponad 40 stopni.

Jak pisze portal eKathimerini, z uwagi na upał część zatrudnionych w budżetówce może pracować zdalnie. W Atenach w środę i czwartek zamknięte są szkoły.

Dla części kraju wydano pierwsze oficjalne poważne ostrzeżenie pożarowe tego lata. Jest to ostrzeżenie czwartej kategorii w pięciostopniowej skali.

Meteorolodzy prognozują częste i intensywne fale upałów latem w Grecji. W tym roku w kraju zarejestrowano najcieplejszą zimę w historii pomiarów.

Tak kiedyś wyglądały piłkarskie mistrzostwa Europy. Te mecze wychowały całe pokolenia

QUIZ. Które z tych miejscowości leżą w Małopolsce? Pytania mogą zaskoczyć

Pytanie 1 z 10
1. Żywiec to miasto leżące w Małopolsce:
CHOROBA narzędziem politycznym? Molęda-Zdziech: Wiadomo, że wzbudza EMOCJE. EXPRESS BIEDRZYCKIEJ