Kierowca, samochód, auto, kierownica

i

Autor: Pikrepo Zdjęcie ilustracyjne

Porady

Prosty sposób na niższe zużycie paliwa. Wystarczy, że pozbędziesz się z samochodu tej jednej rzeczy

2024-06-16 17:53

W dzisiejszych czasach ceny paliw na stacjach benzynowych nie rozpieszczają kierowców. Stawki po około 6-7 złotych za litr diesla i benzyny obowiązują już przez wiele miesięcy, co ma negatywny wpływ na nasze kieszenie. Warto zatem poznać sposoby, które mają wpływ na zmniejszenie zużycia paliwa. Jak zmniejszyć spalanie? Okazuje się, że to wcale nie takie trudne, jak mogłoby się wydawać.

Jak zmniejszyć zużycie paliwa? To prostsze, niż mogłoby ci się wydawać

Zużycie paliwa w samochodzie zależne jest od kilku czynników. Duży wpływ na to ma rzecz jasna specyfikacja pojazdu, jednak drugą stroną medalu jest styl jazdy kierowców. W przypadku, kiedy często przyspieszamy i zazwyczaj jeździmy po mieście, zużycie paliwa jest automatycznie większe. Spalanie spada na długich trasach, kiedy pojazd jedzie jednostajnie. Jak jednak podczas codziennej jazdy zadbać o mniejsze zużycie paliwa? Okazuje się, że są na to sposoby.

W samochodach często znajdują się totalnie niepotrzebne przedmioty, które tylko zabierają miejsce. I mogłoby się wydawać, że ma to wpływ tylko i wyłącznie na porządek w kabinie, ale okazuje się, że jest też inny, negatywny aspekt takiego stanu rzeczy. Chodzi o zwiększenie spalania. W przypadku, gdy wozimy w aucie niepotrzebne rzeczy, samochód od razu staje się cięższy, co ma wpływ na większe spalanie. Silnik w takich sytuacjach musi ciężej pracować, aby nabrać odpowiedniej prędkości. Warto zatem nie wozić w aucie niepotrzebnych rzeczy, bowiem narażamy się w ten sposób na większe koszty.

Co ma wpływ na spalanie paliwa? W ten sposób ograniczysz jego zużycie

Duży wpływ na zwiększenie spalania, ma zdaniem ekspertów, zbyt długie korzystanie z klimatyzacji. Klimatyzacja i ogrzewanie mają kolosalny wpływ na zużycie mocy silnika, co zwiększa spalanie paliwa. Dlatego też, jeśli osiągniemy odpowiednią temperaturę w kabinie, warto wyłączyć klimatyzację, co powinno mieć korzystny wpływ na zmniejszenie spalania. Jak sami zatem widzicie, niewiele potrzeba, aby zredukować nieco koszty wydawane na paliwo.

Tak żyje i mieszka na co dzień Mikołaj Śmieszek i Katarzyna Szklarczyk. Co słychać u zwycięzców Top Model?

Parada Smoków 2024 w Krakowie
Paliwo do testowanego auta. NOSEL WKRĘCA