Rudolf Rohaczek

i

Autor: Cracovia-hokej.pl

Sport

Wielka rewolucja w Cracovii. Rudolf Rohaczek żegna się z „Pasami” po prawie 20 latach

2024-04-05 17:51

Hokejowa sekcja Cracovii przechodzi wielką rewolucję, odkąd w klubie pojawił się nowy prezes Mateusz Dróżdż. W piątek, 5 kwietnia klub poinformował, że z dotychczasowym stanowiskiem pożegna się ikona, trener Rudolf Rohaczek. Czeski szkoleniowiec na stanowisku trenera pracował przy ul. Siedleckiego od 2004 roku, zdobywając m.in. siedem tytułów mistrzowskich, a także Puchar Kontynentalny. Jaka będzie jego przyszłość w Cracovii?

Comarch Cracovia. Rudolf Rohaczek nie jest już trenerem „Pasów”

W piątek, 5 kwietnia w hokejowej sekcji Cracovii definitywnie zakończyła się pewna era. Ze stanowiskiem trenera pożegnał się Rudolf Rohaczek, który funkcję szkoleniowca „Pasów” sprawował od listopada 2004 roku. Czech położył wielkie zasługi w historii krakowskiego hokeja, zdobywając z Cracovią siedem tytułów mistrzowskich (2006, 2008, 2009, 2011, 2013, 2016, 2017), trzy Puchary Polski (2013, 2015, 2021), trzy Superpuchary Polski (2014, 2016, 2017) oraz Puchar Kontynentalny w 2022 roku.

Dziękuję Rudolfowi Roháčkowi za wkład i zaangażowanie dla klubu. Nie ulega wątpliwości, że jest legendą Cracovii i również dzięki Jego pracy klub sięgnął po liczne sukcesy, w tym Puchar Kontynentalny. Sekcja hokeja jest teraz w fazie reorganizacji, tworzenia struktur oraz planu na najbliższe lata i w kolejnym etapie działań ogłosimy nowego szkoleniowca. Złożyłem również trenerowi Roháčkowi propozycję nowego stanowiska, jako doradcy Zarządu Cracovii z zakresu hokeja i ustaliliśmy, że do rozmów wrócimy w przyszłym tygodniu – powiedział na łamach oficjalnego portalu „Pasów” Mateusz Dróżdż, prezes MKS Cracovia SSA.

Urodzony w Ostrawie czeski trener ma zostać oficjalnie pożegnany tuż przed pierwszym domowym meczem Tauron Hokej Ligi w sezonie 2024/2024.

To była bardzo trudna decyzja, którą podjęliśmy, chociaż przyznaję, że początkowo założenia były inne. Trener jest jedną z najważniejszy osób w historii klubu i mam nadzieję, że w przyszłości będę mógł korzystać z Jego doświadczenia. Teraz skupiamy się na rozwoju hokeja – napisał w serwisie „X” prezes Mateusz Dróżdż.

Żużlowy Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa