Jakie sklepy w Krakowie będą otwarte 6 stycznia? Gdzie będzie można zrobić zakupy?

i

Autor: Unsplash - Mehrad Vosoughi Jakie sklepy w Krakowie będą otwarte 6 stycznia? Gdzie będzie można zrobić zakupy?

Jakie sklepy w Krakowie będą otwarte 6 stycznia? Gdzie będzie można zrobić zakupy?

2023-01-06 9:24

W piątek, 6 stycznia 2023 roku przypada Święto Trzech Króli. Czy ten dzień jest dniem wolnym od pracy? Gdzie w Krakowie będzie można zrobić zakupy 6 stycznia? Które sklepy będą otwarte? Sprawdźcie w naszym materiale.

Czy Święto Trzech Króli to dzień wolny od pracy?

W piątek, 6 stycznia 2023 roku wypada Święto Trzech Króli. Dni wolne od pracy w Polsce reguluje prawo. W tym przypadku mówimy od ustawie z dnia 18 stycznia 1951 roku o dniach wolnych od pracy. Zgodnie z dokumentem piątek, 6 stycznia jest dniem wolnym od pracy. Oznacza to, że większość sklepów tego dnia pozostanie zamknięta.

Jakie sklepy będą otwarte 6 stycznia?

Mimo przypadającego święta i dnia wolnego od pracy niektóre sklepy w Krakowie będą otwarte 6 stycznia. W Święto Trzech Króli zakupów nie zrobimy w galeriach handlowych, w większości lokali usługowych czy w największych marketach. Część lokali będzie jednak otwarta. Jakie sklepy będą otwarte w Krakowie 6 stycznia? 

Zakupy będziemy mogli zrobić na stacjach benzynowych, które od czasu zakazu handlu w niedzielę znacząco poszerzyły swój asortyment m.in. o produkty spożywcze. W Krakowie prawdopodobnie otwarte będą także sklepy franczyzowe takie jak Żabka, Lewiatan czy Carrefour Express. 

Warto poszukać także lokalnych, małych sklepów osiedlowych, które mogą być otwarte 6 stycznia jeśli za ladą będzie pracował właściciel. Oczywiście otwarte będą także lokale gastronomiczne i wybrane sklepy całodobowe.

Gdzie szukać sklepów otwartych w Święto Trzech Króli?

Ci, którzy 6 stycznia będą chcieli wybrać się na zakupy 6 stycznia w Krakowie mogą skorzystać z kilku opcji. Pierwszą z nich są aplikacje na smartfony, które zawierają bazę sklepów otwartych w święta czy niehandlowe niedziele.

Zainteresowani mogą także przeglądnąć grupy w mediach społecznościowych, gdzie mieszkańcy często wymieniają się informacjami o godzinach otwarcia sklepów w Krakowie.

Użytkownik portalu Wykop.pl o nicku Rabusek przygotował mapę sklepów otwartych w niedzielę, która obejmuje wiele miast w Polsce. Co ważne, pinezkami oznaczono także sklepy, które prawdopodobnie będą czynne w Krakowie także w Święto Trzech Króli. Mapę można znaleźć tutaj.  

Tańcula i Wiewiór pokłócili się o Murana podczas wywiadu przed FAME MMA 17

QUIZ. Matematyka bez kalkulatora. Dzieci znają odpowiedzi, a Ty?

Pytanie 1 z 10
Pole kwadratu o boku długości 5 wynosi: