Strzykawka

i

Autor: Pixaby

Koronawirus: mieszkanka Małopolski oferowała "domowe testy na koronawirusa"

2020-03-19 10:16

Mieszkanka Trzebini (woj. małopolskie) oferowała w sieci "domowe testy na koronawirusa". Internetowe oszustwo zostało już udaremnione przez policję. Kobiecie grozi do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Moi drodzy. Prawdopodobnie jutro będziemy mieć ostateczną informację w sprawie testów na koronawirusa, króre będzie można wykonać samodzielnie w domu co też będzie wiązało się z naszą kontretną deklaracja co do ilości ich zamówienia. (...) W związku z powyższym jeśli ktoś z Was prywatnie chciałby zamówić dla siebie taki test proszę o podanie ilości w komentarzu praz kontakt przez messengera z podaniem numeru kontaktowego. (pisownia oryginalna)

Ogłoszenie

i

Autor: Małopolska Policja Ogłoszenie w sprawie "domowych testów na koronawirusa"

Na takie ogłoszenie na portalu społecznościowym trafił we wtorek, 17 marca jeden z funkcjonariuszy KPP w Chrzanowie. To nic innego jak oferta zakupu testów na COVID-19, który można było wykonać samodzielnie w miejscu zamieszkania. Z uwagi na panującą sytuację zainteresował się tym postem udostępnionym przez mieszkankę gminy Trzebinia. W poście kobieta ogłosiła, że testy będą dostępne od poniedziałku w cenie pomiędzy 35-50 zł, z dopiskiem, że będzie możliwa wysyłka.

Policjanci z Komisariatu w Trzebini zareagowali natychmiastowo. Przeprowadzili czynności mające wyjaśnić okoliczności sprawy. Ustalono, że kobieta nie miała możliwości, aby dysponować takimi testami. Rozważane jest zatem wszczęcie postępowania w związku z usiłowaniem oszustwa - za co grozi do 8 lat pozbawiania wolno

W czasie walki z COVID-19 Policja apeluje o rozwagę i zdrowy rozsądek przy zakupie asortymentu mającego nas chronić przed wirusem. Mogą pojawić się osoby, które żerując na ludzkiej obawie przed chorobą, próbują czerpać z korzyści z z obecnej sytuacji jaka panuje w kraju i za granicą.

Koronawirus. Posłuchaj, jakie przedmioty trzeba dezynfekować. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.

Harcerze w Krakowie szyją maseczki