Rękawka

i

Autor: Ricardo77, Wikimedia Commons Rękawka

Koronawirus w Krakowie. Przykra wiadomość dla mieszkańców, odwołano Święto Rękawki!

2020-03-10 14:00

Ta wiadomość zasmuci z pewnością nie tylko dorosłych, ale też dzieci. W tym roku nie odbędzie się Święto Rękawki na Kopcu Krakusa w Krakowie. Powód? Oczywiście epidemia koronawirusa.

Koronawirus z Chin dotarł do granic Polski w zeszłym tygodniu. Pierwszy potwierdzony przypadek wystąpił u mężczyzny z Zielonej Góry. Później pojawiły się kolejne przypadki, a w miniony poniedziałek koronawirusa zdiagnozowano u mężczyzny z Krakowa. To pierwszy potwierdzony przypadek w Małopolsce.

We wtorek, 10 marca premier Mateusz Morawiecki zarządził odwołanie w naszym kraju wszystkich imprez masowych. Dotyczy to także wydarzeń, które odbywają się w Krakowie. Jednym z nich jest właśnie Święto Rękawki!

Uprzejmie informujemy, że w związku ze wzrastającą liczbą zachorowań na koronawirusa w Polsce oraz komunikatem Prezesa Rady Ministrów i zaleceniami Ministerstwa Zdrowia oraz Generalnego Inspektoratu Sanitarnego w zakresie minimalizowania ryzyka jego rozprzestrzeniania się (m.in. poprzez nieorganizowanie imprez masowych) zaplanowane na 14 kwietnia 2020 r. Tradycyjne Święto Rękawki na Kopcu Krakusa zostało odwołane - czytamy w komunikacie Urzędu Miasta.

Zdecydowaliśmy się na ten krok w trosce o zdrowie wszystkich uczestników wydarzenia - mieszkańcó Podgórza, krakowian i gości, członków grup rekonstrukcyjnych oraz wystawców. Z uwagi na wyjątkowy charakter sytuacji, w jakiej się znajdujemy, liczmy, że nasza decyzja spotka się z Państwa zrozumieniem - czytamy dalej.

Popularna "Rękawka" co roku przyciąga na Kopiec Krakusa mnóstwo osób. Podczas tego wydarzenia nie brakuje atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Pod kopcem rozstawiane jest średniowieczne miasteczko. Można spróbować wyjątkowych potraw, postrzelać z łuku lub zobaczyć rekonstrukcje bitew. W tym roku niestety mieszkańcy będą musieli postawić na inne rozrywki.

Nowy dąb posadzony w Krakowie
Sonda
Czy szkoły i przedszkola w woj. małopolskim powinny zostać zamknięte?