laboratorium

i

Autor: pixnio.com

Koronawirus w Małopolsce: 12 nowych potwierdzonych przypadków. Ponad 100 chorych!

2020-03-28 10:20

Ministerstwo Zdrowia w sobotę rano poinformowało o 47 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Wśród nich aż 12 osób pochodzi z Małopolski. Co o nich wiemy?

Mamy 47 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Przypadki dotyczą: 12 osób z woj. małopolskiego, 10 osób z woj. śląskiego, 7 osób z woj. zachodniopomorskiego, 6 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 3 osób z woj. pomorskiego, 2 osób z woj. wielkopolskiego oraz po 1 osobie z woj. lubuskiego, opolskiego i podlaskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1436. 16 zmarło - podało Ministerstwo Zdrowia.

Koronawirus w Małopolsce: ponad 100 osób zarażonych

Jak podało Biuro Wojewody Małopolskiego, w tej grupie jest 6 osób z Krakowa (1 kobieta w sile wieku, 2 młodych mężczyzn, 2 mężczyzn w sile wieku i 1 starszy mężczyzna), 3 osoby z powiatu wielickiego (starszy mężczyzna, starsza kobieta i kobieta w sile wieku) oraz po 1 osobie z powiatów: krakowskiego (mężczyzna w sile wieku), limanowskiego (starszy mężczyzna) i wadowickiego (mężczyzna w sile wieku).

Osiem osób z tej grupy przebywa w izolacji domowej. Pozostałe osoby są hospitalizowane.

Aktualnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 105 osób.

Koronawirus w Małopolsce: rekordowa liczba osób w kwarantannie


 
Jak podało Biuro Wojewody Małopolskiego, obecnie w kwarantannie znajduje się 14 133 osób. 3144 jest pod nadzorem epidemiologicznym.

Koronawirus w Małopolsce: co wiemy o wszystkich zarażonych?


 
Jak podało Biuro Wojewody Małopolskiego, najmłodsza zakażona osoba ma 12 lat, najstarsza 74.

Jeśli chodzi o źródło zakażenia, to sytuacja w tym zakresie ulega zmianie. W początkowej fazie w głównej mierze był to kontakt z osobą, która przebywała za granicą lub sam pobyt za granicą (we Włoszech, Austrii, Francji, USA, Norwegii, Anglii, Finlandii). Obecnie najczęściej źródłem zakażenia jest kontakt z potwierdzonym przypadkiem.

Policja w Krakowie apeluje o pozostanie w domach
Sonda
Jaki jest Twój najlepszy sposób na walkę z domową nudą?