Labo

i

Autor: Pixaby

Koronawirus w Małopolsce: 37 osób w kwarantannie domowej w podkrakowskiej gminie

2020-03-18 21:28

Kolejne podejrzenia koronawirusa w Skawinie? Na terenie całej podkrakowskiej gminy 37 osób przebywa obecnie w kwarantannie. Informację tę na podał burmistrz Skawiny Norbert Rzepisko na swoim profilu na Facebooku.

Nieco ponad tydzień temu informowaliśmy o tym, że u jednego z mieszkańców Skawiny wystąpiło podejrzenie zarażenia koronawirusem. 45-letni mężczyzna został wtedy przewieziony do szpitala w Myślenicach. Dodatkowo na budynek, w którym mieszkał, został nałożony zakaz opuszczania go przez pozostałych lokatorów. Na szczęście okazało się, że mężczyzna nie jest zarażony koronawirusem.

Nie potwierdzono obecności koronawirusa u mieszkańca Skawiny. Badania dały wynik negatywny. Oznacza to, że na terenie naszej gminy nie ma podejrzenia zachorowania na koronawirusa - podał wtedy Urząd Miasta w Skawinie.

Teraz burmistrz poinformował o kolejnych osobach znajdujących się w Skawinie w kwarantannie. Jak czytamy na profilu na Facebooku Norberta Rzepisko, obecnie przebywa w niej 37 osób. To dane z całej gminy. Burmistrz zaapelował do mieszkańców o rozwagę i niewychodzenie z domu, jeśli ktoś nie ma istotnej potrzeby.

Drodzy Mieszkańcy, zostańcie w domach. To nie żarty, to nie pusty frazes. Wychodząc na zewnątrz w błahej sprawie, możecie zostać zarażeni i stać się nosicielami koronawirusa. Większość z Was nie będzie nawet o tym wiedziała. Silny i zdrowy organizm ma większą szansę zwalczyć chorobę. Seniorom będzie zdecydowanie trudniej - czytamy na profilu Rzepisko.

W całej Małopolsce do tej pory potwierdzono zarażenie koronawirusem o sześciu osób. Wszyscy są leczeni w krakowskich placówkach. Jeden z pacjentów przebywa w szpitalu im. Stefana Żeromskiego. Pozostała piątka znajduje się w Szpitalu Uniwersyteckim. Poza tym w woj. małopolskim hospitalizowanych jest 19 osób. 3850 znajduje się w kwarantannie. 1342 jest objętych nadzorem epidemiologicznym.

W całej Polsce zarażonych jest 287 osób. Pięć zmarło.

Harcerze w Krakowie szyją maseczki