Kraków Airport Kraków-Balice

i

Autor: Kgbo, Wikimedia Commons

Wiadomości

Ogromne zainteresowanie lotami na trasie Kraków – Stambuł. Ponad 44 tys. obsłużonych pasażerów

2024-05-23 12:46

Trasa między Krakowem i Stambułem już w pierwszym roku funkcjonowania cieszy się dużym zainteresowaniem. Dowodzą tego liczby w postaci ponad 44 tys. pasażerów przewiezionych przez Turkish Airlines z lotniska Kraków-Balice. Co istotne, od 1 czerwca linia znów zwiększy częstotliwość lotów. Te będą odbywały się codziennie.

Loty Kraków – Stambuł. Ponad 44 tys. przewiezionych pasażerów

Ponad 44 tys. pasażerów przewiózł turecki narodowy przewoźnik Turkish Airlines na trasie między Stambułem i Krakowem w pierwszym roku jej funkcjonowania. Od 1 czerwca linia po raz kolejny zwiększy częstotliwość lotów – będą one obywały się codziennie. Kamil Kiwatyniec z działu marketingu Turkish Airlines przypomniał podczas środowego spotkania w Krakowie, że w maju ubiegłego roku przewoźnik startował z trzema połączeniami w tygodniu między Stambułem i Krakowem.

Już po roku oferowania od 1 czerwca zwiększymy liczbę lotów na tej trasie do siedmiu w tygodniu. Codzienne połączenie daje pasażerom duże możliwości zarówno podróżujących do Stambułu, jak i korzystających z tego portu jako hubu przesiadkowego do dalszych podróży na inne kontynenty - wskazał przedstawiciel przewoźnika.

Według przedstawionych statystyk, wśród pasażerów lecących z Krakowa do Stambułu miejscem docelowym ich podróży najczęściej jest to miasto lub inne lokalizacje w Turcji. Na drugim miejscu znalazła się Tajlandia, trzecim – Sri Lanka, czwartym – Singapur, a piątym – Stany Zjednoczone. Pasażerowie z Krakowa – wskazał Kiwatyniec – korzystali już w Stambule z przesiadki na loty do Melbourne w Australii, które są najnowszą propozycją przewoźnika oferowaną od 1 marca br.

Turkish Airlines, którego główną bazą jest lotnisko w Stambule, lata do 130 krajów na sześciu kontynentach. Linia dysponuje flotą 454 samolotów, które w zeszłym roku przewiozły 83,4 mln pasażerów na połączeniach międzynarodowych i krajowych.

Nowa atrakcja turystyczna będzie hitem Małopolski? Przebudują znany zamek

Dlaczego bariera na granicy z Białorusią w końcu “jest dobra”?