Kraków doczekał się śniegu! Marzec pożegnamy w zimowej aurze? [GALERIA]

2020-03-30 8:00

Poniedziałkowy poranek w Krakowie mógł zaskoczyć wiele osób. Temperatura spadła o kilka stopni poniżej zera, spadł także śnieg! Kraków doczekał się więc białego puchu, szkoda tylko, że na wiosnę.

O śnieg w Krakowie nie jest obecnie łatwo. Nawet gdy się pojawi, to bardzo szybko się topi. Starsi powiedzą pewnie "kiedyś to były zimy" - gdy wysokość białego puchu sięgała w mieście nawet pół metra, a poruszanie się po nim nie należało do najłatwiejszych.

Niestety teraz o grubej warstwie śniegu w Krakowie możemy raczej tylko pomarzyć. W centrum praktycznie go nie spotkamy, więcej może być go jedynie na obrzeżach. Zimowe widoki za oknem cieszą więc nawet wtedy, gdy w kalendarzu mamy już wiosnę! Zobaczcie, jak w poniedziałek rano wyglądał Kraków.

IMGW ostrzega: uwaga na przymrozki!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed przymrozkami. Przed nami kilka dni z dość niską temperaturą. Do czwartku, 2 kwietnia prognozowane są przymrozki. Temperatura minimalna w nocy wyniesie od -5 do -2 st. C, a przy gruncie od -6 do -3 st. C. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 3 do 6 st. C, a w środę około 8 st. C.

Potem nastąpi poprawa. W weekend możemy spodziewać się ocieplenia. Temperatura wzrośnie o kilka kresek.

Koronawirus. Posłuchaj, jakie przedmioty trzeba dezynfekować. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami

Pusty Rynek w Krakowie
Sonda
Jaki jest Twój najlepszy sposób na walkę z domową nudą?