mpk kraków

i

Autor: Pixaby

Policjanci wkroczą do komunikacji miejskiej i przeprowadzą ostre KONTROLE. Wszystko na prośbę pasażerów

2021-08-23 11:07

Policjanci wraz z inspektorami ruchu MPK będą kontrolować pasażerów tramwajów i autobusów, czy ci stosują się do obowiązku zakrywania ust i nosa. Działania będą prowadzone na prośbę podróżujących. To już kolejna taka akcja w Krakowie.

Policja będzie kontrolować, czy pasażerowie mają maseczki

Epidemia koronawirusa w Polsce jeszcze nie wygasła. Wciąż w miejscach publicznych, jak komunikacja miejska, urzędy czy sklepy mamy obowiązek zakrywania ust i nosa. Nie wszyscy jednak stosują się do tych zaleceń. Wiele osób świadomie, bądź nie, nie zakłada maseczek. W Krakowie zostanie więc przeprowadzona akcja, która mocno przypomni mieszkańców o obowiązku zasłaniania ust i nosa. Do tramwajów i autobusów wkroczą policjanci wraz z inspektorami ruchu MPK. Ci skontrolują, czy pasażerowie komunikacji miejskiej stosują się do przepisów.

Zlot zabytkowych autobusów w Bydgoszczy

W związku z licznymi prośbami pasażerów, którzy zwracają uwagę na zdarzające się przypadki podróży komunikacją miejską bez prawidłowo założonej maseczki, policjanci z Komendy Miejskiej Policji oraz inspektorzy ruchu MPK (...) będą sprawdzać czy wszyscy stosują się do obowiązku zasłania ust i nosa w tramwajach i autobusach. Te działania to wyłącznie efekt troski MPK SA w Krakowie o bezpieczeństwo pasażerów - czytamy w komunikacie Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Krakowie.

Kontrole w komunikacji będą prowadzone od poniedziałku, 23 sierpnia. Przeprowadzać je będą nieumundurowani funkcjonariusze oraz inspektorzy ruchu MPK. Do pojazdów policjanci wsiądą w różnych częściach miasta. Przypomnijmy, że osoby bez poprawnie założonej maseczki mogą zostać ukarane mandatem.

Sonda
Czy kontrole założonych maseczek u pasażerów są słuszne?