TOTALNE ochłodzenie, a nawet obfite opady ŚNIEGU! O powrocie lata możemy już zapomnieć!

i

Autor: Pixaby TOTALNE ochłodzenie, a nawet obfite opady ŚNIEGU! O powrocie lata możemy już zapomnieć!

TOTALNE ochłodzenie, a nawet opady ŚNIEGU! O powrocie lata możemy już zapomnieć!

2021-08-24 8:28

Ogromny front nadciągnął nad Polskę w nocy z niedzieli na poniedziałek (22/23 sierpnia). Przyniósł nam nie tylko opady deszczu, ale również mocny spadek temperatury. Co więcej, w Polsce pojawi się też śnieg. O lecie możemy już zapomnieć!

Pogoda 23-29 sierpnia: ogromny spadek temperatury, opady deszczu, a nawet śniegu

Wszystko wskazuje na to, że musimy pożegnać się z tegorocznym latem. Po bardzo ciepłym weekendzie przyszło mocne ochłodzenie. Poniedziałek, 23 sierpnia w wielu miejscach Polski przywitał nas intensywnymi opadami deszczu. Synoptycy z IMGW wydali ostrzeżenia dla połowy kraju. Mocno spadła też temperatura. W całej Polsce nie przekracza ona 20 stopni Celsjusza. To jednak nie wszystko. W najbliższych dniach możemy spodziewać się pierwszych w tym sezonie PRZYMROZKÓW, a nawet opadów śniegu!

Zlot zabytkowych autobusów w Bydgoszczy

Pogoda: pierwsze przymrozki i opady śniegu w tym sezonie

Pierwsze w tym sezonie przymrozki mają pojawić się już we wtorek, 24 sierpnia. Przydadzą się cieplejsze kurtki, a kierowcy powinni wyciągnąć skrobaczki do szyb. Przymrozki początkowo wystąpią na północnym wschodzie kraju. Następnie przeniosą się na większość regionów Polski, jednak spodziewajmy się ich tam, gdzie niebo rozpogodzi się na dłużej.

Jakby tego było mało, w Polsce odnotujemy też opady śniegu! Te pojawią się w Tatrach. W wysokich partiach mogą być naprawdę obfite, co sprawie, że w górach powróci już zima. Na szlakach będzie ślisko, a widoczność mocno spadnie. We wtorek, 23 sierpnia temperatura w górach spadnie poniżej 5 stopni Celsjusza. Śnieg może pojawić się na Rysach czy Kasprowym Wierchu. Jak podaje portal "Twoja pogoda", śnieg w tych rejonach nie powinien się długo utrzymać. Co innego, w pasmach powyżej 2500 m n.p.m. Tam szczyty mogą mocno się zabielić.

Pogoda długoterminowa: o lecie możemy już zapomnieć

Niestety, wszystko wskazuje na to, że nie ma co myśleć o powrocie lata. Kolejne dni w Polsce również mają być chłodne - w środę maksymalnie 22 stopnie Celsjusza, ale potem ma nastąpić znów ochłodzenie. Towarzyszyć nam też będą opady deszczu. Do końca tego tygodnia nie ma co liczyć na dobre prognozy.