Kraków: prawie 100 zgłoszeń o nieprzestrzeganiu zakazu zgromadzeń [ZDJĘCIA]

2020-03-30 14:10

Straż Miejska Krakowa otrzymała w miniony weekend prawie 100 zgłoszeń o dotyczących nieprzestrzegania zakazu zgromadzeń. Jedno z nich dotyczyło m.in. 10 osób, którzy urządzili sobie imprezę w Prokocimiu.

Piękna pogoda i wysoka jak na marzec temperatura zachęciła wiele osób do spędzenia czasu na wolnym powietrzu. Przypominamy jednak, że w Polsce obowiązuje stan epidemii. Minister Zdrowia wydał także rozporządzenie, wedle którego powinniśmy unikać wychodzenia z domu. Wyjątkiem jest podróż do pracy, zakupy w markecie, czy aptece. Nie wolno też gromadzić się w większych grupach. Spacery dowalone są we dwie osoby. Wyjątkiem są rodziny.

Jednak nie wszyscy biorą sobie do serca zaraz zgromadzeń. Jak podała Straż Miejska Krakowa, w miniony weekend funkcjonariusze otrzymali prawie sto zgłoszeń w tym temacie. Dotyczyły one m.in. 10 osób, które w Prokocimiu urządzili sobie imprezę, grupy młodzieży przebywającej na boisko sportowym przy Modrzewiowej, sześciu młodych osób przebywających na tyłach ZSZ im. T. Sendzimira, czy placu zabaw na ul. Bujaka. Tam przebywały razem cztery osoby.

Strażnicy Miejscy reagowali jednak nie tylko na zgłoszenia, ale sami również patrolowali miasto. Głównie są to popularne w Krakowie miejsce rekreacyjne jak Bulwary Wiślane, Bagry, a także ogródki działkowe.

Jak bronić się przed koronawirusem. Posłuchaj zaleceń immunologów. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.

Policja w Krakowie apeluje o pozostanie w domach
Sonda
Jaki jest Twój najlepszy sposób na walkę z domową nudą?