Kraków w barwach włoskiej flagi

i

Autor: Kraków PL

Kraków solidarny w Włochami! Miasto zostało podświetlone na włoskie barwy [WIDEO]

2020-03-27 14:46

W miniony czwartek kilka krakowskich budowli zostało podświetlonych w barwach włoskiej flagi. Tak stolica Małopolski pokazała swoją solidarność z Półwyspem Apenińskim. To jednak nie koniec! W piątek miejskie obiekty podświetlą się w barwach francuskich, hiszpańskich i niemieckich.

Pandemia koronawirusa coraz bardziej szerzy się w Europie i dotknęła już cały kontynent. Zmaga się z nią także Polska, w tym Kraków. Na ten moment (27.03) w woj. małopolskim potwierdzono już 75 przypadków. Prawie połowa z nich dotyczy samego Krakowa.

Stolica Małopolski w geście solidarności z europejskimi krajami, najbardziej dotkniętymi pandemią COVID-19, podświetla swoje budynki w ich narodowych barwach. W minionych czwartek można było zobaczyć jak TAURON Arena Kraków, kładka pieszo-rowerowa Bernatka, Centrum Kongresowe ICE oraz wieża telewizyjna na Krzemionkach zapłonęły niczym włoska flaga! Zobaczcie tylko nagranie!

To jednak nie koniec! Kraków chce zamanifestować też jedność z innymi narodami w tych niezwykle trudnych dla nich chwilach. W piątek TAURON Arena podświetli się na barwy Hiszpanii, Centrum Kongresowe ICE mienić się będzie barwami niemieckimi, a kładka pieszo-rowerowa Bernatka i wieża telewizyjna rozbłysną w kolorach francuskich.

Transmisję "na żywo" będzie można śledzić na Facebooku Miasta Krakowa

To grypa czy koronawirus? Posłuchaj, jakie są podobieństwa, a jakie różnice? To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.

Policja w Krakowie apeluje o pozostanie w domach
Sonda
Jaki jest Twój najlepszy sposób na walkę z domową nudą?