parking

i

Autor: pixabay

Miejsce parkingowe znajdziesz… w aplikacji! Radni chcą zautomatyzowanego systemu za miliony złotych

2023-02-27 11:07

Czy w Krakowie pojawi się nowy system?

W środę, 22 lutego do Rady Miasta Krakowa wpłynął projekt uchwały przygotowany przez Klub Radnych Platforma – Koalicja Obywatelska. Dotyczy ona systemu „smart parking”, który miałby zostać wprowadzony w mieście. Na czym polega założenie?

Taki system miałby, według koncepcji, zbierać informacje o dostępności danych miejsc parkingowych w obrębie strefy i udostępniać informacje o liczbie wolnych miejsc na interaktywnych tablicach i w aplikacji mobilnej. Dzięki temu kierowcy nie traciliby czasu na szukanie miejsca postojowego.

Problemem mogą być koszta, bo te nie są małe.

- Bazując na doświadczeniach miasta Rzeszowa koszt objęcia 2200 miejsc parkingowych inteligentnym system parkowania wyniósł około 14 mln zł. Z uwagi na powyższe przedmiotowy system powinien być wdrażany systematycznie z wykorzystaniem środków i dotacji zewnętrznych – czytamy w projekcie uchwały.

Radni wskazują, że system w pierwszej kolejności powinien pojawić się na najbardziej tłocznych obszarach strefy płatnego parkowania.

Sam projekt może zostać poddany pod głosowanie już podczas kolejnej sesji Rady Miasta, która odbędzie się 8 marca bieżącego roku.

Rzeszów od roku pomaga Ukraińcom

QUIZ: Rozpoznasz piosenki po fonetycznym zapisie tekstów?

Pytanie 1 z 12
"Jomaha, jomasoł. Aj kip it szajnin ewyrłer aj goł. Jomaha, jomasoł. Ajl bi holdin it forewer, stej łiw ju tugeder." - to piosenka zespołu Modern Talking. Która?