Mieli w worku… ponad 100 tysięcy złotych. Oszuści zatrzymani przez policję

2023-03-15 13:33

Małopolska policja poinformowała o kolejnej akcji wymierzonej przeciwko oszustom działającym metodą „na wnuczka”. Mundurowi zatrzymali przestępców w idealnym momencie, gdyż Ci mieli przy sobie reklamówkę, w której znajdowało się ponad 100 tysięcy złotych!

Policjanci zatrzymali oszustów

Małopolska policja w środę, 15 marca poinformowała o zatrzymaniu, jakiego dokonali kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie. Funkcjonariusze namierzyli i zatrzymali oszustów, którzy działali metodą „na wnuczka”.

- Miesiąc temu małżeństwo z powiatu krakowskiego padło ofiarą przestępców działających metodą „na wypadek córki” i straciło 60 000 złotych. Dochodzenie w tej sprawie wszczęła Komenda Powiatowa Policji w Krakowie. W trakcie prowadzonych czynności kryminalni z tej jednostki wpadli na trop dwóch, wspólnie działających metodą „na wnuczka” oszustów.  Ustalili, że 28- i 31-latek z Krakowa mogą być odpowiedzialni za to przestępstwo. Nadto obaj wytypowani mężczyźni byli notowani za udział w tego typu oszustwach. 10 marca br. policjanci namierzyli ich i zatrzymali na ulicy w Krakowie – informuje policja.

Zatrzymani mężczyźni mieli przy sobie reklamówkę wypełnioną gotówką w kwocie aż 109 tysięcy złotych! Kryminalni w porozumieniu z KPP w Wadowicach ustalili, że pieniądze pochodzą z oszustwa dokonanego wspomnianą już metodą „na wnuczka”.

W poniedziałek, 13 marca Sąd Rejonowy w Wadowicach na wniosek prokuratury zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci aresztu na trzy miesiące. Mężczyznom grozi kara zwiększona o połowę, czyli nawet do 12 lat więzienia, ponieważ działali w warunkach recydywy.

Super Tenis (15.03)

QUIZ. Modele aut. Wiesz, kto produkuje Leona? To masz już 1 punkt

Pytanie 1 z 10
Słowo się rzekło. Samochód o nazwie Leon to produkt: