Mróz i szron służbom nie straszne! W Krakowie koszą trawę nawet w grudniu

i

Autor: Canva/Facebook: screen Krakowskie Niedasie - produkt regionalny Mróz i szron służbom nie straszne! W Krakowie koszą trawę nawet w grudniu

W Krakowie kosi się nawet mróz? Zaskakujące zdjęcie z Małopolski robi furorę!

2020-12-18 9:13

Czy koszenie trawy ma sens w grudniu przy ujemnych temperaturach? Wygląda na to, że tak. Taka sytuacja została ostatnio zarejestrowana w stolicy Małopolski. Zdjęcie pokazujące koszenie trawy na jednym z krakowskich osiedli jest już hitem w sieci! Zobaczcie.

Grudzień pogodowo kojarzy się nam ze spadającą temperaturą, oscylującą w okolicach zera, a bardzo często także z mrozem. Dodatkowo na drzewach czy trawnikach można już zobaczyć warstwę białego puchu. Wszak grudzień to już końcówka jesieni i początek zimy. Takiemu klimatowi bardziej będzie więc odpowiadać odśnieżanie chodników niż... koszenie trawy. Brzmi absurdalnie? To zobaczcie sytuację z Krakowa.

Krakowskie ZOO zimą

Na profilu jednej z krakowskich grup na Facebooku pojawiło się ostatnio niezwykłe zdjęcie. Widzimy na nim, jak służby koszą trawę na osiedlu Mistrzejowice w Krakowie. Dość zaskakujące działanie patrząc na to, że przez opady i przymrozki ta raczej nie nadaje się już do takiego usuwania.

Przepraszam, jak się kosi mróz i po co? Pytam na przyszłość, może kupię kosiarkę? - zastanawia się autorka zdjęcia.

Wiesz, z jakiego kraju pochodzą te dania?

Pytanie 1 z 14
Na początek coś łatwego. Hamburgery to wynalazek z:
Hamburger
Posłuchaj, czym zajmuje się laryngolog i jakie choroby leczy. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.