NIEBEZPIECZNY mężczyzna grasuje w Krakowie. Strzela z broni ASG i jest agresywny

i

Autor: Oke26/domena publiczna/wikipedia Broń ASG, zdjęcie ilustracyjne

Nastolatka postawiła na nogi Interpol. Wszystko przez zdjęcie wrzucone do sieci

2021-08-12 11:08

Zanim umieścimy w sieci jakieś zdjęcie, lepiej dwa razy się zastanówmy. 19-latka z Małopolski za pomocą aplikacji udostępniła fotografię z bronią, którą opatrzyła napisem "no to zamach na szkołę". Sprawą zainteresowała się nie tylko lokalna policja, ale też Interpol.

Nastolatka postawiła na nogi Interpol. Wszystko przez zdjęcie wrzucone do sieci

Do zdarzenia doszło w miniony weekend. 19-latka z Małopolski za pośrednictwem aplikacji wrzuciła do sieci zdjęcie broni z podpisem "no to zamach na szkołę". Jej post namierzył Interpol, który natychmiast skontaktował się z Komendą Główną Policji. Do akcji włączono również Wydział do walki z Cyberprzestępczością oraz Wydział Kryminalny KWP w Krakowie.

Kolejne zatrzymania w Lubinie

Policjanci wraz z funkcjonariuszami z Nowego Targu wytypowali, a następnie weszli do mieszkania 19-latki. Dziewczyna była bardzo zaskoczona interwencją i zapewniała, że to był tylko żart. Nie planowała żadnej akcji terrorystycznej. Na zdjęciu nie było prawdziwej broni, tylko replika ASG, która należała do jej 17-letniego kolegi. Ten przyznał, że jest kolekcjonerem.

Funkcjonariusze zarekwirowali repliki pistoletów 17-latka, w tym maszynowy PM, karabin szturmowy oraz amunicję. Dodatkowo, w mieszkaniu 19-latki odnaleziono niewielkie ilości marihuany.

Sonda
Czy zdarza Ci się wyrzucać jedzenie?