ŻYCIE MIASTA

Wielkie otwarcie Cogiteonu w Krakowie. Na scenie Michał Rusinek i Majka Jeżowska [GALERIA]

2024-06-22 19:50

W piątek i sobotę, czyli 21 i 22 czerwca odbyło się wielkie otwarcie Małopolskiego Centrum Nauki Cogiteon. Wydarzenie uświetnił piknik przed obiektem z wieloma atrakcjami dla dużych i małych. Na scenie pojawił się z prelekcją Michał Rusinek, a później koncert dała Majka Jeżowska. Zobaczcie galerię zdjęć z tego wyjątkowego wydarzenia.

Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon w Krakowie otwarte!

W tym tygodniu odbyło się uroczyste otwarcie Małopolskiego Centrum Nauki Cogiteon. W piątek i sobotę instytucja zaplanowała wydarzenia towarzyszące oficjalnemu otwarciu, w tym spotkania z naukowcami, koncerty i tzw. giełdę naukową. Od niedzieli, 23 czerwca natomiast Centrum będzie dostępne dla odwiedzających wraz z interaktywną wystawą stałą pt. "Człowiek i jego marzenia". Złożyło się na nią ponad sto eksponatów związanych z biologią, społeczeństwem, odkrywaniem świata, przyrodą i technologią.

Michał Rusinek i Majka Jeżowska gośćmi otwarcia Cogiteonu w Krakowie

Uroczystość oficjalnego otwarcia Małopolskiego Centrum Nauki Cogiteon w Krakowie towarzyszyły wyjątkowe wydarzenia. W sobotę, 22 czerwca o godz. 15.00 prelekcję przed budynkiem poprowadził językoznawca Michał Rusinek, który opowiadał o sztucznej inteligencji oraz o... rymowaniu. O godz. 18.00 odbył się koncert Majki Jeżowskiej. Artystka przyciągnęła do Cogiteonu prawdziwe tłumy, w których nie zabrało dzieci i dorosłych. Zachęciła także do odwiedzenia niezwykłego obiektu i zadeklarowała, że sama planuje wybrać się do niego ze swoimi wnukami.

Wielkie otwarcie Małopolskiego Centrum Nauki Cogiteon w Krakowie. Prelekcja Michała Rusinka i koncert Majki Jeżowskiej:

W jakiej dzielnicy jest ta ulica? To quiz dla prawdziwych znawców Krakowa

Pytanie 1 z 15
W jakiej dzielnicy znajduje się ul. Opolska?
Smoczy Piknik Rodzinny 2024 w Krakowie