Otwarto nową szkołę podstawową w Krakowie! Gdzie się znajduje?

2021-09-02 11:58

Szkoła podstawowa nr 14 została uroczyście otwarta. 1 września na krakowskich Klinach przy ulicy Bartla nowych uczniów powitał Prezydent Jacek Majchrowski. Naukę rozpoczęło tam 451 dzieci. Uczniowie mają do dyspozycji między innymi: boisko, halę sportową z trybunami oraz nowoczesną pracownię komputerową.

Budowa Szkoły Podstawowej numer 14 trwała dwa lata. Powstały 24 sale lekcyjne, wyposażone w tablice multimedialne. Na szkołę od lat czekali mieszkańcy osiedla Kliny. 

- Szkoła jest nie tylko spełnieniem marzeń mieszkańców, ale przede wszystkim wynika z potrzeb. Tutaj sąsiednie szkoły przy ulicach Judyma i Skośnej były przepełnione. Ta szkoła daje gwarancję, że jednozmianowa nauka będzie mogła obejmować 600 dzieci - mówi Jacek Majchrowski, Prezydent Miasta Krakowa. 

Otwarcie nowej placówki w czasie pandemii wiąże się z odpowiedzialnością. Przed dyrektorem szkoły stoi więc spore wyzwanie. 

- Tej szkoły po prostu trzeba się nauczyć. To jest nowa placówka z niesamowitymi systemami. Obiekt na miarę XXI wieku, więc musimy to wszystko opanować. Najważniejsze jest to, aby dzieci osiągały tutaj sukcesy na miarę swoich możliwości - mówi Piotr Zaraska, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 14 w Krakowie. 

Szkoła otworzyła w tym roku 22 oddziały. Jej budowa pochłonęła ponad 42 mln złotych. 

Raport z Anteny 01.09.2021

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Języki urzędowe na świecie. 10/15 to świetny wynik!

Pytanie 1 z 15
Jaki jest język urzędowy w Bangladeszu?