Pluszaki znów pofruną na taflę lodowiska Cracovii. Przed nami akcja Teddy Bear Toss

i

Autor: Cracovia.pl

Pluszaki znów pofruną na taflę lodowiska Cracovii. Przed nami Teddy Bear Toss

2023-01-03 11:36

Krakowscy kibice kolejny raz wezmą udział w charytatywnej akcji Teddy Bear Toss organizowanej przez Comarch Cracovię. Na tafli lodowiska przy ul. Siedleckiego wylądują pluszaki, które trafią do najmłodszych. Klub przygotował także małą niespodziankę dla fanów.

Czym jest akcja Teddy Bear Toss?

Wydarzenie zostało zaplanowane na niedzielę, 8 stycznia i odbędzie się na lodowisku przy ul. Siedleckiego 7. Comarch Cracovia podejmie wówczas GKS Tychy. Teddy Bear Toss to inicjatywa wywodząca się ze Stanów Zjednoczonych i Kanady, a jej koncepcja narodziła się w 1993 roku w juniorskim zespole Kamloops Blazers.

Akcja Teddy Bear Toss opiera się na założeniach charytatywnych – kibice po pierwszej bramce dla drużyny gospodarzy rzucają z trybun pluszowe misie. Zabawki są później przekazywane potrzebującym lub pacjentom szpitali. Rekord świata w całej akcji należy do kibiców klubu Hershey Bears, którzy w styczniu zeszłego roku rzucili na lód ponad 50 tysięcy pluszaków.

Każdy, kto zakupi zabawkę i wybierze się z nią na mecz nabędzie bilet za symboliczną złotówkę. Pluszaki zostaną rzucone na taflę po zdobyciu pierwszego gola dla Comarch Cracovii, a w przypadku braku goli po ostatniej syrenie kończącej spotkanie.

Po meczu zabawki zostaną przekazane małym pacjentom Dziecięcego Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie – Prokocimiu oraz do podopiecznych krakowskich domów dziecka. Hokeiści w spotkaniu z GKS-em Tychy wystąpią w unikatowych bluzach, które zostały zaprojektowane we współpracy z klubem i sfinansowane przez kibiców. Po zakończeniu spotkania trykoty zostaną wystawione na aukcje charytatywne.

Rozbiórka Galerii Plaza w Krakowie

QUIZ jaką porę roku jesteś

Pytanie 1 z 9
Twój wymarzony urlop to: