policja

i

Autor: Pixabay

Na sygnale

Postrzelenie ucznia przy zespole szkół w Libiążu. Strzały padły z białego samochodu

2024-05-28 7:25

Policjanci ustalają okoliczności postrzelenia 19-letniego ucznia szkoły w Libiążu. Do zdarzenia doszło w poniedziałek w okolicy zespołu szkół przy ul. Górniczej 3. Strzał padł z białego samochodu, który podjechał na parking przed placówką.

Postrzelenie ucznia przy zespole szkół w Libiążu

Policja przyjechała na miejsce zaraz po otrzymaniu zgłoszenia, a w teren ruszyły patrole w celu zatrzymania sprawcy, czy sprawców. Zatrzymano trzy osoby, będą przesłuchane" - powiedziała PAP rzecznik prasowy komendy powiatowej w Chrzanowie Iwona Szelichiewicz.

Funkcjonariusze przesłuchują świadków zdarzenia. Według wstępnych ustaleń, w samochodzie było prawdopodobnie dwóch mężczyzn. Jeden z nich - jak relacjonowała rzecznik prasowy - miał oddać "strzał lub strzały przedmiotem przypominającym broń w kierunku 19-letniego ucznia".

Zabezpieczona została gumowa kula, która to prawdopodobnie uderzyła ucznia w udo. "Strzał nie spowodował dużych obrażeń. Karetka przyjechała na miejsce, ale okazało się, że poszkodowany nie wymagał pomocy medycznej" - powiedziała Szelichiewicz.

Śledczy ustalają, co było motywem działania sprawców oraz to, czy znali się z ofiarą.

ZOBACZ TEŻ: Strzelanina w Krakowie na ul. Sławkowskiej. Nie żyje jeden mężczyzna

Strzelanina w Krakowie. Morderstwo na ul. Sławkowskiej