Pożar na Zabłociu w Krakowie! Zapaliło się składowisko odpadów [AKTUALIZACJA]

2020-02-10 7:35

Ogromne kłęby dymu na krakowskim Zabłociu! Tuż po godzinie siódmej wybuchł tam pożar odpadów pomiędzy składem opon, punktem wulkanizacji, a stacją benzynową.. Z ogniem walczyło prawie dziesięć zastępów straży pożarnej. Jak podaje rzecznik Straży Pożarnej, w pożarze nikt nie ucierpiał.

Groźny pożar w centrum Krakowa wybuchł w poniedziałek tuż po godzinie siódmej rano. W rejonie Galerii Kazimierz świadkowie dostrzegli potężne kłęby dymu. Można je było zobaczyć ze sporej odległości. Na miejsce od razu zostało oddelegowanych kilka oddziałów straży pożarnej.

Strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze o godzinie 7:02, płonie pustostan w okolicy Galerii Kazimierz. Na miejscu pracuje dziewięć zastępów straży pożarnej - informuje w rozmowie z "Super Expressem" Sebastian Woźniak, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie.

Na razie nie są znane przyczyny pożaru. Oprócz funkcjonariuszy straży na miejscu pojawiło się także pogotowie i policja. Ta zbada teraz, co było powodem pożaru. Jak zapewnił Woźniak, w pożarze nikt nie ucierpiał.