Pogoda

Lato w Polsce będzie bardzo upalne i potrwa aż do jesieni! Najnowsze prognozy nie pozostawiają złudzeń! [ZDJĘCIA]

2023-07-03 10:58

Prognoza pogody na lato 2023 nie pozostawia złudzeń. To będą prawdziwie upalne miesiące! IMGW właśnie opublikował najnowsze prognozy na: lipiec, sierpień, wrzesień oraz październik 2023. Wszystko wskazuje na to, że lato 2023 w Polsce potrwa aż do jesieni! Jaka dokładnie będzie prognoza pogody na lipiec, sierpień i wrzesień? Co nas czeka w październiku? Sprawdźcie w naszym materiale. Podpowiadamy, kiedy najlepiej zaplanować urlop!

Spis treści

  1. Prognoza na lato 2023. IMGW opublikował najnowsze prognozy
  2. Jaka będzie pogoda w lipcu 2023? Czy będą upały?
  3. Prognoza pogody na sierpień 2023. Ile zobaczymy na termometrach?
  4. Długoterminowa prognoza pogody na wrzesień i październik 2023

Prognoza na lato 2023. IMGW opublikował najnowsze prognozy

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej opublikował właśnie prognozę pogody: aż do października 2023. To zaktualizowana wersja wcześniejszych, długoterminowych prognoz, a więc ta najbardziej sprawdzalna. To najlepszy czas, ponieważ większość z nas właśnie zaczyna planować urlop. Ci, którzy nie wybierają się za granicę, co często jest gwarancją dobrej pogody, a planują spędzić urlop w Polsce, na pewno zastanawiają się, jaka pogoda będzie w lipcu nad morzem? Jaki będzie lipiec i sierpień? Kiedy zrobi się naprawdę ciepło? Z analiz IMGW wynika, że śmiało można już planować urlop. Kiedy najlepiej? Jak przedstawiają się szczegółowe prognozy pogody na lato?

Jaka będzie pogoda w lipcu 2023? Czy będą upały?

Pogoda w lipcu 2023 według wielu synoptyków przyniesie prawdziwą gorączkę upałów. IMGW podało, że temperatura będzie wtedy powyżej normy biorąc pod uwagę średnie z ostatnich 20 lat. Niestety w tym miesiącu - poza niedzielami - nie będzie dni ustawowo wolnych od pracy, ale jeśli ktoś chce wtedy zaplanować urlop w Polsce, może liczyć, że pogoda w lipcu 2023 będzie upalna. Jaka pogoda w lipcu nad Bałtykiem? Nad morzem temperatury będą podobne jak w czerwcu. Termometry pokażą około 20 stopni Celsjusza lub więcej. Może też popadać - ze wstępnych prognoz wynika, że szczególnie na początku lipca nad morzem mogą wystąpić burze. 

Prognoza pogody na sierpień 2023. Ile zobaczymy na termometrach?

Jaka pogoda w sierpniu 2023? Temperatura powietrza najprawdopodobniej będzie kształtować się powyżej normy wieloletniej z poprzednich lat. Minimalna średnia to 15°C, natomiast najwyższa średnia, którą wskażą termometry to 25°C. Maksymalnie można spodziewać się w sierpniu 2023 nawet 35,1°C, co oznacza prawdziwą falę upałów.

Długoterminowa prognoza pogody na wrzesień i październik 2023

IMGW opublikowało najnowszą prognozę długoterminową, która mówi także o pogodzie późnym latem, a nawet... wczesną jesienią. Jaka pogoda będzie we wrześniu 2023? Otóż temperatury w całym kraju - od morza po Tatry - będą powyżej normy. Wszystko wskazuje na to, że będzie to także suchy miesiąc, ponieważ suma opadów będzie w normie. Jaki będzie natomiast październik 2023? Pogoda w październiku będzie już bardziej deszczowa. W całym kraju średnia miesięczna temperatura powietrza najprawdopodobniej będzie kształtować się powyżej normy wieloletniej z lat 1991-2020, ale za to suma opadów będzie powyżej normy.

Co grozi mężczyźnie, który jadąc pijany BMW nie zatrzymał sie do kontroli i zabił rowerzystę