Święto Rodziny Krakowskiej TAURON Arena

i

Autor: Ula Bienia

Wiadomości

Święto Rodziny Krakowskiej 2024. Koncerty, wystawy, konkursy i warsztaty [PROGRAM]

2024-05-26 16:50

Święto Rodziny Krakowskiej 2024 to wydarzenie, na które czeka tysiące mieszkańców Krakowa. Podobnie jak w latach poprzednich, również w tym roku ozdobą imprezy będzie moc atrakcji, takich jak koncerty, wystawy, konkursy, gry, zabawy czy spacery tematyczne. Święto Rodziny Krakowskiej 2024. Poznajcie program wydarzenia w przygotowanym materiale.

Spis treści

  1. Święto Rodziny Krakowskiej 2024. Kiedy się odbędzie?
  2. Święto Rodziny Krakowskiej. 24-26 maja 2024. Program
  3. Finał Święta Rodziny Krakowskiej 2024. Co będzie się działo w mieście?

Święto Rodziny Krakowskiej 2024. Kiedy się odbędzie?

Święto Rodziny Krakowskiej, czyli święto integracji międzypokoleniowej i wspólnej zabawy to wydarzenie, na które co roku czekają mieszkańcy Krakowa. Święto Rodziny Krakowskiej w tym roku odbędzie się po raz dwunasty w ramach kampanii miejskiej „Kraków stawia na rodzinę”. Święto Rodziny Krakowskiej 2024 będzie imprezą, której towarzyszy nowe hasło – „Zagraj w zielone z rodziną”, nawiązujące do edukacji ekologicznej, kontaktu z przyrodą i zwierzętami, a także aktywnym formom wypoczynku. Kiedy odbędzie się wydarzenie? Święto Rodziny Krakowskiej 2024 potrwa od piątku, 24 do niedzieli, 26 maja. Finał Święta Rodziny Krakowskiej 2024 odbędzie się w Dzień Matki, w niedzielę, 26 maja.

Święto Rodziny Krakowskiej. 24-26 maja 2024. Program

Co będzie się działo w Krakowie podczas Święta Rodziny Krakowskiej 2024? Przez trzy dni partnerzy wydarzenia zorganizują pikniki rodzinne, konkursy plastyczne, spacery tematyczne, gry terenowe, wystawy z oprowadzaniem, a nawet wiślany spływ na galarze.

O edukację ekologiczną i historyczną najmłodszych zadbają m.in.: centrum „Symbioza”, krakowskie muzea, AGH, Biblioteka Kraków. Domy kultury i kluby rodziców z dziećmi do lat 3 przygotują eko-warsztaty, warsztaty muzyczne i teatralne, spotkania ze specjalistami. Będzie też okazja do zabawy w ogrodnika i sadzenia kwiatów! Wśród licznych rozgrywek sportowych znajdzie się turniej tenisa stołowego i biegi: 8 KSOS Family Run i Bieg po Unii Europejskiej – informuje Nowohuckie Centrum Kultury.

Finał Święta Rodziny Krakowskiej 2024. Co będzie się działo w mieście?

W niedzielę, 26 maja przy TAURON Arenie odbędzie się Finał Święta Rodziny Krakowskiej 2024. Wydarzenie będzie miało formę rodzinnego pikniku z bogatym programem artystycznym oraz aktywnościami sportowymi i edukacyjnymi. Na miejscu zaprezentuje się blisko 70 podmiotów miejskich oraz firm, którzy przygotują prezentację swojej działalności, konkursy i animacje dla dzieci.

Podczas wydarzenia będzie można zapoznać się z ofertą miasta dla krakowskich rodzin z zakresu aktywności sportowych i rekreacyjnych, kultury, edukacji, ochrony zdrowia, bezpieczeństwa. Jak co roku, dużą publiczność zgromadzą zapewne pokazy psów ratowniczych oraz wyposażenia, sprzętu i pojazdów służb mundurowych (straży pożarnej, straży miejskiej, straży granicznej, policji i wojska). Tylko podczas Święta będzie można obejrzeć i zasiąść za kierownicą autobusu elektrycznego, czy mini zamiatarki do ulic – pisze NCK.

Sportowym akcentem święta będą gry i zabawy, takie jak: badminton, bule, skakanki, fitness z instruktorem, nordic walking czy trening lekkoatletyczny. Podczas Finału Święta Rodziny Krakowskiej będzie można również bezpłatnie skorzystać z badań profilaktycznych czy strefy zabaw. Ze szczegółami wydarzenia można zapoznać się na oficjalnej stronie internetowej magistratu.

Kolejne zanieczyszczenie? Gęsta piana w korycie Wisły

Wieczorny Express - Ziemkiewicz Słowik