Centrum handlowe Nowe Czyżyny

i

Autor: Nowe Czyżyny/Guarana PR

ŻYCIE MIASTA

W Krakowie ruszają na pomoc kobietom z okazji Dnia Matki. Rusza zbiórka na rzecz pań w kryzysie bezdomności

2024-05-21 15:15

Jak szacuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, w Krakowie jest ponad 2,3 tys. osób w kryzysie bezdomności. Skala problemu rośnie w ostatnich latach, a w kryzysie bezdomności nie brakuje także kobiet, w tym matek z dziećmi. W związku z tym centrum handlowe Nowe Czyżyny w Krakowie rozpoczyna zbiórkę ubrań.

Kraków. Akcja charytatywna na Dzień Matki dla kobiet w kryzysie bezdomności

Już w dniach od 20 do 25 maja odbędzie się w centrum handlowym Nowe Czyżyny w Krakowie wielka zbiórka darów na rzecz Schronisko z usługami opiekuńczymi dla bezdomnych kobiet przy ul. Sołtysowskiej 13/C. Do akcji charytatywnej, która towarzyszy Dniu Matki, może przyłączyć się tu każdy, kto chce się podzielić dobrem, zachęcają wolontariusze i organizatorzy. Tym bardziej że potrzeby schroniska są naprawdę ogromne, a każde wsparcie jest potrzebne.

Kryzys bezdomności może dotknąć każdego. Ważne jednak jest, aby w takiej sytuacji wyciągnąć pomocną dłoń. Jeśli nie wiemy, jak to zrobić samemu, akcje takie, jak organizowana w Nowych Czyżynach są do tego najlepszą okazją – zachęca Anna Brzozowska, marketing manager z CH Nowe Czyżyny w Krakowie.

W jakiej dzielnicy jest ta ulica? To quiz dla prawdziwych znawców Krakowa

Pytanie 1 z 15
W jakiej dzielnicy znajduje się ul. Opolska?

Kraków. Zbiórka na kobiety w kryzysie bezdomności. Co jest potrzebne?

Centrum handlowe Nowe Czyżyny w Krakowie będzie zbierać wszelkie środki, które są niezbędne dla kobiet, przebywających w schronisku. Dlatego zbierane będą zarówno środki higieniczne, w tym m.in. kosmetyki dla kobiet i dzieci, dezodoranty, żele pod prysznic, mydła w płynie, akcesoria do paznokci, szczotki do włosów, jak również artykuły dziecięce, np. lekkie zabawki, zabawki do piaskownicy czy piłki. Ponadto na zbiórkę będzie można przynosić podstawowe artykuły spożywcze, takie jak np. kawę, herbatę czy słodycze.

– Dzieląc się tym, co mamy lub po prostu dzieląc się codziennymi zakupami, każdy może wesprzeć działalność ośrodka, który przygarnia kobiety, w tym także matki z dziećmi. Taka pomoc uzupełnia zapasy Schroniska dla Bezdomnych Kobiet i trafia bezpośrednio do podopiecznych, które znajdują się aktualnie pod jego skrzydłami – dodaje Anna Brzozowska.

Schronisko dla Bezdomnych Kobiet Caritas Archidiecezji Krakowskiej potrzebuje pomocy

Jak przekonują pomysłodawcy akcji, każda pomoc jest na wagę złota. Schronisko z usługami opiekuńczymi dla bezdomnych kobiet przy ul. Sołtysowskiej 13/C dysponuje dziś 50-cioma miejscami dla kobiet, w tym 6-cioma z tzw. usługami opiekuńczymi. Pomoc znajdują tutaj panie, które padły ofiarą m.in. przemocy domowej, przemocy seksualnej czy problemów rodzinnych. Zbiórka prowadzona jest w godzinach od 11.00 do 19.00.

Najszybciej wyludniające się miasta w Małopolsce. Z tych miejsc uciekają mieszkańcy:

Lekarz potrącił ciężarną kobietę