Misa z owocami

i

Autor: pixabay/domeckopol

ciekawostki

To klucz do dobrobytu w twoim domu. Musisz postawić to na stole

2023-11-21 14:22

Według zasad Feng shui, w celu osiągnięcia harmonii z naturą oraz sprowadzenia na nas dobrobytu należy wyposażyć dom w konkretne przedmioty. Powinny one także znaleźć się w odpowiednich miejscach, tak by pozwalały na swobodny przepływ chi, czyli życiowej energii. Jedną z takich popularnych praktyk jest posiadanie misy z owocami. Jakie produkty powinny się w niej znaleźć i gdzie ją postawić, przeczytasz w naszym materiale.

Jak osiągnąć dobrobyt, dzięki zasadom feng shui?

Feng Shui to pochodząca z Chin starożytna praktyka planowania przestrzeni. W dosłownym tłumaczeniu oznacza wiatr i wodę, a jej źródła tkwią w filozofii taoizmu. To także przekonanie, że na człowieka działają różne energie, które można wykorzystać, aby mieć powodzenie w życiu na płaszczyźnie materialnej i duchowej. Jak zapewniają znawcy, Feng Shui poprawia jakość życia, sprowadza na dom dobrobyt i sprzyja naszemu szczęściu. Jedną z podstawowych praktyk jaką stosują Chińczycy związanych z urządzaniem domu jest postawienie w nim misy z owocami. Choć nie byle jakimi! Powinny mieć one konkretny kolor!

Jeśli chcesz żyć w dobrobycie, koniecznie postaw to na swoim stole

W zasadach Feng Shui użycie określonych owoców do wystroju wnętrz jest często związane z ich klasyfikacją według starożytnych, chińskich tekstów, w których symbolizowały one długowieczność, bogactwo, dobrobyt, czy płodność. Misa z owocami to jeden z najpopularniejszych symboli Zachodu. Urządzając dom należy zwrócić uwagę nie tylko na to, co symbolizuje dany owoc, ale także na jego kolor i ilość. Według Feng Shui, aby w domu panowała dobra energia, która przyciąga dobrobyt i bogactwo, miska z owocami powinna znaleźć się na stole w kuchni lub jadalni. Jeśli chodzi o ich kolor to przede wszystkim należy kierować się intuicją i tym, jak czujemy energię danego owocu. Eksperci Feng Shui twierdzą, że aby sprowadzić na swój dom dobrobyt i obfitość w misce powinny znaleźć się owoce koloru złotego.

Złote owoce są kluczem do życia w dostatku

Jednym z najpopularniejszych symboli Feng Shui, który oznacza nieśmiertelność jest brzoskwinia, nazywana "niebiańskim owocem". Według starożytnych legend kojarzy się również z bogactwem, zdrowiem, obfitością i długowiecznością. Kolejnym owocem, który powinien znaleźć się w misce jest żółte jabłko. Ono odpowiada za spokój, zdrowie i harmonię w domu. W języku chińskim słowo "jabłko” jest równoznaczne ze słowem "pokój”. Złotym owocem, którego nie może zabraknąć w domu jest ananas - w tradycji chińskiej jest symbolem bogactwa, szczęścia i dobrobytu. Co więcej, według zasad Feng Shui w misce powinny znaleźć się owoce cytrusowe, ponieważ przynoszą szczęście i pomyślność. Uważa się, że chronią one także przed pechem.

Perliczka z kompotem za 5 zł. Tak jadano w przedwojennych restauracjach w Krakowie. Zobacz zdjęcia

Międzynarodowe Targi Książki 2023 w Krakowie

QUIZ PRL. Mikołajki w PRL-u. Sprawdź, jak dobrze pamiętasz 6 grudnia i szkolne zwyczaje mikołajkowe

Pytanie 1 z 10
Najwiekszym wstydem było dostać przy wszystkich na Mikołajki:
Quiz o Mikołajkach w PRL