Tragedia w Spytkowicach. Policja publikuje wizerunek podejrzanego

i

Autor: pexels/Małopolska Policja Tragedia w Spytkowicach. Policja publikuje wizerunek podejrzanego

na sygnale

Tragedia w Spytkowicach. Policja publikuje wizerunek podejrzanego. Zabezpieczono prawdopodobne narzędzie zbrodni

2024-04-05 15:26

W minioną środę (4.02.) w Spytkowicach niedaleko Wadowic (woj. małopolskie) znaleziono ciała dwóch kobiet. Małopolska policja poszukuje sprawcy. Opublikowano portret i rysopis mężczyzny, który jest podejrzany o tę zbrodnię. Funkcjonariusze ostrzegają, że może być niebezpieczny. Rzecznik krakowskiej Prokuratury Okręgowej Janusz Kowalski potwierdził, że w Spytkowicach doszło do morderstwa. - Śledczy znaleźli siekierę, która może być narzędziem zbrodni - powiedział.

AKTUALIZACJA

W czwartek, 4 kwietnia przed godz. 12.00 rzecznik krakowskiej Prokuratury Okręgowej przekazał nowe informacje w sprawie.

Śledztwo w sprawie zabójstwa dwóch osób prowadzi Prokuratura Rejonowa w Wadowicach. (…) Zwłoki pokrzywdzonych zostały ujawnione wczoraj w jednym z budynków w Spytkowicach. Były prowadzone na miejscu oględziny z udziałem prokuratora. Zakończyły się w czwartek nad ranem. W ich wyniku prokurator zabezpieczył prawdopodobne narzędzie zbrodni, którym była siekiera" – powiedział w czwartek prokurator Janusz Kowalski.

Jak powiedział, jeszcze w czwartek zostaną przeprowadzone sekcje zwłok ofiar. "Oczekujemy na informację o ewentualnych wstępnych wynikach" – powiedział.

Tragedia w Spytkowicach. W domu jednorodzinnym znaleziono dwa ciała

Przypomnijmy, do tragedii doszło w środę, 3 kwietnia w małej miejscowości Spytkowice niedaleko Wadowic w województwie małopolskim. Policji poinformowała, że w domu jednorodzinnym odkryto ciała dwóch kobiet - 73 i 48-latki. Jak podał portal wadowiceonline.pl, mają to być matka i córka. Obrażenia ciała obu kobiet wskazują na morderstwo. W rozmowie z nami oficer prasowa Komendanta Powiatowego Policji w Wadowicach st. asp. Agnieszka Petek potwierdza, że odnaleziono dwa ciała, jednak nie wskazuje na wiek ofiar, czy ich stopień pokrewieństwa.

Tragedia w Spytkowicach. Policja publikuje wizerunek podejrzanego

Na miejscu pracowała specjalna grupa dochodzeniowo-śledcza wraz z prokuratorem. Policji wstępnie udało się ustalić, że sprawcą może być 54-letni Mirosław Marek. Na polecenie prokuratury został wydany nakaz jego poszukiwania. Funkcjonariusze opublikowali jego wizerunek oraz rysopis.

Mężczyzna może poruszać się samochodem osobowym marki Nissan Mikra o nr rej KWA 45544 w kolorze białym, w kierunku granicy z Niemcami. Poszukiwany ma ok. 190 cm wzrostu; Waga ok. 100 kilogramów – osoba muskularnej postury ciała - czytamy w komunikacie policji.

POLICJA PROSI O SZCZEGÓLNĄ OSTROŻNOŚĆ, GDYŻ MĘŻCZYZNA MOŻE BYĆ NIEBEZPIECZNY.

Wszelkie osoby mające informacje o miejscu przebywania w/w osoby proszone są o bezzwłoczny kontakt z Policją: 47 83 27 201 lub 112.

Dostałbyś się do wojska? Rozwiąż QUIZ z wiedzy niezbędnej zawodowemu żołnierzowi

Pytanie 1 z 13
Najdłuższą lądową linię graniczną Polska posiada z:
Listen on Spreaker.