Kierowca BMW ugrzązł w świeżym betonie na moście nowohuckim

i

Autor: Zarząd Dróg Miasta Krakowa

Uwaga! W weekend zamknięcie mostu Nowohuckiego. Szykują się objazdy!

2020-09-09 10:41

W najbliższy weekend nie przejedziemy przez most Nowohucki. W ramach prac wymieniona zostanie m.in. izolacja, płyta pomostu oraz nawierzchnia jezdni. Mostem będzie można ponownie przejechać w poniedziałek, 14 września.

Most Nowohucki zostanie zamknięty w piątek, 11 września, ok. godz. 22. Ruch zostanie przywrócony w poniedziałek, 14 września, ok. godz. 4. Samochody, komunikacja zbiorowa będą puszczane trasą objazdową przez: Stoczniowców, Ofiar Dąbia, Aleję Pokoju, przez rondo 308 Dywizjonu, ul. Nowohucką do ul. Ciepłowniczej. Z drugiej strony pojazdy będą poruszać się w kierunku ul. Saskiej. Natomiast piesi i rowerzyści będą mogli mostem przejechać.

Tutaj mamy powtórkę tych prac, które były realizowane w sierpniu, czyli betonowanie konstrukcji mostu. Tej, która została odsłonięta, zabezpieczona. Musimy wylać beton i przez kilkadziesiąt godzin nie możemy mieć tam ruchu samochodu, tak by wyeliminować drgania. Wybieramy weekend, taką porę, która sprawdziła się przy pierwszym betonowaniu - mówi Michał Pyclik z Zarządu Dróg Miasta Krakowa.

Prace będą prowadzone teraz w kierunku Podgórza.

Kraków: spot policji Małopolskiej o bezpieczeństwie dla rowerzystów pod tytułem "Dekalog Rowerzysty"
Posłuchaj o diecie na obniżenie cholesterolu. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.

Czy zdałbyś test na prawo jazdy? Tylko dla mistrzów kierownicy [QUIZ]

Pytanie 1 z 17
Czy za tym znakiem, w razie zatrzymania pojazdu wskutek zatoru drogowego, masz obowiązek zachować odstęp od poprzedzającego pojazdu nie mniejszy niż 5m?
Czy za tym znakiem, w razie zatrzymania pojazdu wskutek zatoru drogowego, masz obowiązek zachować odstęp od poprzedzającego pojazdu nie mniejszy niż 5m?