Straż Miejska

i

Autor: Straż Miejska Miasta Krakowa FB Straż Miejska

wiadomości

Małopolscy policjanci skontrolowali przewoźników zamawianych przez aplikacje. Niektórzy z nich nie działali zgodnie z prawem

2023-12-19 12:38

W piątek, 15 grudnia krakowscy policjanci, straż graniczna oraz funkcjonariusze straży miejskiej i Inspekcji Transportu Drogowego przeprowadzili kontrole kierowców świadczących usługi przewozowe za pośrednictwem aplikacji mobilnych. Okazało się, że nie wszyscy działają zgodnie z prawem.

Kontrole przewoźników w Balicach

W piątek, 15 grudnia w Balicach, policjanci Wydziału Kryminalnego i Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie przeprowadzili akcję polegającą na kontroli osób kierujących samochodami zamawianymi za pośrednictwem popularnych aplikacji mobilnych. W działaniach policjantów wspierali małopolscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego oraz funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Krakowie. Z kolei pracownicy Urzędu Miasta w Krakowie, na prośbę funkcjonariuszy, weryfikowali posiadanie stosownych licencji przez przewoźników. Jak podaje Małopolska Policja:

Celem akcji było przede wszystkim sprawdzanie bezpieczeństwa przewożonych osób, ale również posiadanie przez kierowców wymaganej licencji na przewóz pasażerów, uprawnień do prowadzenia pojazdami, stan techniczny i wyposażenie samochodów, legalność pobytu na terenie kraju oraz stan trzeźwości kierujących. Dane każdego z kierujących były też weryfikowane w policyjnej bazie danych pod kątem posiadania zakazu prowadzenia pojazdami, cofniętych uprawnień oraz czy są osobami poszukiwanymi.

Akcja "Choinka dla życia" w Krakowie. Oddaj krew i odbierz choinkę

Przewoźnicy złapani na gorącym uczynku

W ramach kilkugodzinnych działań funkcjonariusze skontrolowali 31 pojazdów, ujawniając przy tym 11 wykroczeń w ruchu drogowym. W dwóch sprawdzanych samochodach policjanci stwierdzili nieprawidłowości stanu technicznego, co skutkowało zatrzymaniem dowodów rejestracyjnych. Trzech z kontrolowanych kierowców zostało zatrzymanych przez funkcjonariuszy Straży Granicznej, wobec podejrzenia, że są nielegalnymi imigrantami. Po wykonaniu dalszych czynności, potwierdziło się, że dwóch z nich nielegalnie przebywa na terenie Polski. W najbliższym czasie zostaną oni deportowani do ojczystego kraju.

Zapomniane pasmo górskie w Małopolsce. Kiedyś zamieszkiwali je Łemkowie, po których pozostały tylko krzyże. Zobacz zdjęcia  

QUIZ PRL. Lubisz seriale z PRL-u? Pamiętasz Czarne Chmury?

Pytanie 1 z 12
Kultowy serial z gatunku "płaszcza i szpady" zadebiutował na ekranie?
QUIZ PRL. Jak dobrze znasz kultowy serial PRL-u Czarne chmury?