Oficjalne wyniki wyborów w Krakowie. PKW podała dane ze wszystkich obwodów

i

Autor: Jan Graczynski/East News Oficjalne wyniki wyborów w Krakowie. PKW podała dane ze wszystkich obwodów

wybory samorządowe 2024

Oficjalne wyniki wyborów w Krakowie. PKW podała dane ze wszystkich obwodów

2024-04-08 12:00

Wybory samorządowe w Krakowie. Państwowa Komisja Wyborcza podała wyniki ze wszystkich obwodów głosowania. Potwierdziły się badania Ipsos exit poll. W Krakowie konieczne będzie przeprowadzenie drugiej tury wyborów. W niej spotkają się Aleksander Miszalski i Łukasz Gibała. Jak dokładnie głosowali krakowianie?

Wybory samorządowe 2024. W Krakowie będzie druga tura PKW przekazała oficjalne wyniki

W poniedziałek, 8 kwietnia PKW przekazała oficjalne wyniki wybór w Krakowie. Dane pochodzą z 454 obwodów głosowania. Wyniki pokrywają się z sondażami, jakie w niedzielę wieczorem opublikował Ipsos. Kto wygrał w Krakowie?

Najwięcej głosów uzyskał Aleksander Miszalski 37,21 proc. . Na drugim miejscu znalazł się Łukasz Gibała 26,79 proc., a na trzecim Łukasz Kmita - 19,79 proc. Kolejno najwięcej głosów uzyskali Andrzej Kulig - 7,18 proc. , Konrad Berkowicz - 5 proc., Rafał Komarewicz - 3,07 proc., Adam Hareńczyk - 0,97 proc.

Wybory samorządowe w Krakowie. Kiedy druga tura wyborów?

Wiemy już, że w drugiej turze wyborów w Krakowie spotkają się Aleksander Miszalski i Łukasz Gibała. Obaj kandydaci już w poniedziałek ostro ruszyli z kampanią w stolicy Małopolski. Kiedy druga tura wyborów w Krakowie? Kiedy znów pójdziemy do urn? Druga tura wyborów w Krakowie odbędzie się w niedzielę, 21 kwietnia. Wtedy też poznamy nowego prezydenta Krakowa.

Wybory samorządowe 2024. Wieczór wyborczy Aleksandry Dulkiewicz

Aleksander Miszalski podczas wieczoru wyborczego KO w Klubie Żaczek w Krakowie