Zakopane przeżywa OBLĘŻENIE! Turyści chcą zdążyć przed kolejnym lockdownem? [ZDJĘCIA]

2021-07-23 10:23

Ogromna liczba turystów spędza swój urlop w lipcu w Zakopanem. Na szlakach tworzą się kolejki, Krupówki są wypełnione ludźmi, a hotele mocno obstawione. Powód? Turyści boją się ewentualnego lockdownu na jesień i właśnie teraz oblegają Podhale.

Tłumy w Zakopanem. Kolejki na szlakach i na Kasprowy Wierch

Rząd od dłuższego czasu zapowiada wzrost zakażeń koronawirusem, który spodziewany jest w drugiej połowie sierpnia. Ten spowodowany ma być wariantem Delta, który szerzy się po Europie. Jakie obostrzenia znów mogą zostać wprowadzone? Czy jeszcze w wakacje czeka nas kolejny lockdown? Właśnie tego obawiają się turyści, którzy masowo przyjeżdżają na Podhale. Na szlakach tworzą się wręcz kolejki. Ostatnio w sieci pojawiło się zdjęcie z Morskiego Oka. W takich warunkach spacerowanie po górach jest znacznie mniej przyjemne.

Raport z Anteny 22.07 godz.10

To jednak nie wszystko. Sporo turystów można spotkać także na Krupówkach. Do kolejki na Kasprowy Wierch tworzy się... kolejka. Przyjezdni stoją w niej nawet po kilka godzin. Polskie Koleje Liniowe w porozumieniu z Tatrzańskim Parkiem Narodowym podjęły decyzję o zwiększeniu jej przepustowości w czasie wakacji. Kolej będzie mogła wywozić w wagonikach dwa razy więcej osób - 60 zamiast 30.

Zakopane pełne turystów. Polacy boją się lockdownu na jesień

Oblężenie Zakopanego jest też widoczne w hotelach i pensjonatach. Większość miejsc jest pozajmowana. Część osób chce nawet zmienić swoje plany wyjazdowe z sierpnia na lipiec.

My, hotelarze to odczuwamy oczywiście jako przyspieszanie urlopów. Są próby zmiany pobytów z sierpnia na lipiec - mówi Karol Wagner z Tatrzańskiej Izby Gospodarczej.

Obawy przed ewentualnym lockdownem mają również hotelarze.

Każdy się boi i my też to obserwujemy w rezerwacjach. Bo po 15 sierpnia mamy na razie kompletnie puste grafiki - mówi Łukasz Filipowicz, właściciel ośrodka wypoczynkowego w centrum Zakopanego.

Quiz. Najważniejsze wydarzenia w Polsce po 2000 roku. Pamiętasz je?

Pytanie 1 z 15
Papież Jan Paweł II zmarł w 2005 roku. Pamiętasz w jaki dzień?