Zapomniałeś zapłacić abonament RTV? Możesz mieć poważne problemy. Skarbówka nie śpi

Każda osoba posiadająca telewizor, który może odbierać sygnał publicznych nadawców, jest zobowiązana do opłaty abonamentu RTV. Wiele osób jednak tego nie robi. To poważny błąd - urząd skarbowy nie śpi i w każdej chwili taką opłatę może pobrać. Szczegóły w naszym artykule.

abonament rtv
Autor: - zdjęcie poglądowe/ Pixabay.com

Zapomniałeś opłacić abonament RTV? Możesz mieć poważne problemy

Urząd skarbowy może pobrać od nas opłatę za abonament RTV w przypadku, kiedy zarejestrowaliśmy sprzęt na Poczcie Polskiej, a nie regulujemy opłat. To powoduje bowiem zadłużenie, którym zajmuje się skarbówka. Niektóre osoby totalnie o tym zapominają, a później przychodzi im płacić naprawdę wysokie rachunki.

Poczta Polska zajmuje się kontrolowaniem opłat za abonament RTV. W przypadku, gdy zarejestrowaliśmy swój telewizor, musimy opłacić abonament do 25. dnia każdego miesiąca. Jeśli o tym zapomnimy, Poczta Polska wysyła wezwanie do zapłaty, po którym mamy 7 dni na uregulowanie należności. W przypadku, gdy tego nie zrobimy, sprawa trafia do urzędu skarbowego.

W jaki sposób urząd skarbowy może ściągnąć zaległy abonament RTV?

Urząd skarbowy w tego typu sytuacjach może pobrać opłatę za abonament RTV z rachunku bankowego, emerytury, pensji czy też nadpłaty podatku dochodowego przy rozliczeniach PIT. Wielu Polaków często zapomina o uregulowaniu należności, a to rodzi później problemy. Z informacji przedstawionych przez "Gazetę Pomorską" wynika, że w ubiegłym roku skarbówka w tamtejszych rejonach musiała interweniować 880 razy w sprawie braku zapłaty za abonament. Rekordzista miał zadłużenie na kwotę aż 39 tysięcy złotych! To pokazuje skalę problemu, dlatego też warto pamiętać o swoich zobowiązaniach, by nie narażać się na tak duże długi.

Które małopolskie miasta odnoszą sukces? Tam rozwój jest najbardziej dynamiczny

SPOT - DEBATA SAMORZĄDOWA KRAKÓW 2024