Jakub Patec Patecki

i

Autor: Screenshot za: siepomaga.pl/patec

WIADOMOŚCI

Znany, krakowski youtuber zdobył Mount Everest! Wszystko w szczytnym celu [WIDEO]

2024-05-21 15:16

Krakowski youtuber, Jakub Patecki, znany m.in. jako członek Ekipy Friza zdobył Mount Everest i to w szczytnym celu! Influencer postanowił wybrać się na najwyższy szczyt Ziemi, aby zebrać pieniądze na dzieci walczące z rakiem. Zobaczcie, jak udało mu się dokonać niemożliwego.

Jakub "Patec" Patecki zdobył Mount Everest

Znany krakowski youtuber dokonał niemożliwego. 26-letni Jakub "Patec" Patecki niegdyś należał do Ekipy Friza, obecnie zajmuje się tematyką podróżniczą i w sieci publikuje nagrania z wycieczek do najodleglejszych zakątków świata. Influencer postanowił wykorzystać swoją rozpoznawalność w szczytnym celu. W związku z tym zaplanował wyprawę na... Mount Everest, w trakcie której zbierał pieniądze na dzieci walczące z rakiem w Fundacji Cancer Fighters.

— Przez około 5 dni, w których będzie trwał atak szczytowy, odpalamy specjalną zbiórkę z Fundacją Cancer Fighters. Będziemy zbierać środki na kochane dzieciaczki, które walczą z naprawdę paskudną chorobą. Przygotujcie po złotóweczce i razem walczmy o lepszą przyszłość — zachęcał Patec.

W jakiej dzielnicy jest ta ulica? To quiz dla prawdziwych znawców Krakowa

Pytanie 1 z 15
W jakiej dzielnicy znajduje się ul. Opolska?

Jakub "Patec" Patecki. Jak wyglądały przygotowania do wejścia na Mount Everest?

Patec długo przygotowywał się do tej wyprawy. Do bazy pod Mount Everest udał się już na początku kwietnia, gdzie rozpoczął prawdziwe treningi. Rozpoczął od serii wyjść aklimatyzacyjnych, z których najważniejszym będzie zdobycie Lobuche — szczytu aklimatyzacyjnego. Następnie rozpoczęło się wejście na szczyt, które przeprowadzono w czterech etapach. Influencer odtrąbił sukces w nocy z poniedziałku na wtorek (z 20 na 21 maja). W trakcie i podczas zejścia z góry zbierano środki na Fundację Cancer Fighters. Obecnie udało się już zebrał ponad 530 tys. złotych. Link do zbiórki znajdziecie tutaj.

Tak mieszkają Friz i Wersow w swoim podkrakowskim domu. Jest nowocześnie i luksusowo:

PATECKI I NAJWYŻEJ NAGRANY TELEDYSK W POLSCE | Maks on air