Antycyklon Stefan uderzy w Polskę

i

Autor: wxcharts Antycyklon Stefan uderzy w Polskę

Antycyklon Stefan uderzy w Polskę. Gwałtowna zmiana pogody!

2022-09-22 7:40

Wrzesień nie rozpieszcza nas pod kątem pogodowym. Najbliższe dni również nie zapowiadają się optymistycznie. Do Polski zbliża się antycyklon Stefan. Ten przyniesie gwałtowną zmianę pogody. Co się będzie działo?

Antycyklon Stefan w Polsce

Końcówka tegorocznego lata i początek jesieni zdecydowanie nie należą do udanych. W całej Polsce pogoda nas nie rozpieszcza. Jest dość zimno, a do tego na przeważającej części kraju występują intensywne opady deszczu. Co więcej, w górach zanotowano już obfite opady śniegu. Na Kasprowym Wierchu leży już kilkanaście cm białego puchu. W Tatrach ogłoszono też I stopień zagrożenia lawinowego. Jak wygląda sytuacja w górach, możecie zobaczyć tutaj:

Zmiana pogody w Polsce. W nasz kraj uderzy antycyklon

To jednak jeszcze nie wszystko. W ciągu najbliższych godzin do Polski wkroczy antycyklon Stefan. Co to oznacza? Pogoda gwałtownie się zmieni. Ciśnienie mocno wzrośnie - nawet do 1025 hPa. Będzie więcej rozpogodzeń, ale to oznacza, że ciepło zacznie uciekać z atmosfery. Temperatury mocno więc spadną. Do poniżej 5 stopni, a miejscami pojawią się przymrozki. Czeka więc nas skrobanie szyb w samochodach. Przy gruncie przymrozki mogą być jeszcze większe. Najzimniej będzie w czwartek i w piątek (22-23.09.). W weekend pogoda powinna się poprawić. Z dnia na dzień będzie też coraz cieplej.

Polowanie na jelenia przez policję w Bielsku-Białej