Alkohol

i

Autor: Pixaby

Był w kwarantannie, wyszedł po... alkohol! Nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzny

2020-03-28 12:22

Totalnym brakiem odpowiedzialności wykazał się jeden z mieszkańców Małopolski. Mężczyzna, który był objęty kwarantanną, wybrał się do sklepu po zakupy. Kupił m.in. alkohol. 39-latkowi grożą teraz poważne konsekwencje.

W miony czwartek policjanci z wolbromskiej jednostki otrzymali zgłoszenie, że mieszkaniec gminy złamał kwarantannę. Funkcjonariusze po udaniu się na miejsce zastali w domu 39-latka. Ten zaprzeczał, że wychodził z domu. Z ustaleń policji i rozmowy ze świadkami wyraźnie wynikało jednak, że mężczyzna wyszedł z domu po zakupy, m.in. po alkohol.

We wskazanej sprawie zostało wdrożone postępowanie z art. 116 kodeksu wykroczeń, który odnosi się do nieprzestrzegania nakazów i zakazów przez chorego lub nosiciela choroby zakaźnej, a także osoby sprawującej nad nimi pieczę. Osoba, która nie przestrzega zaleceń, podlega karze grzywny albo karze nagany. Zgromadzone materiały zostaną przekazane z wnioskiem o ukaranie do Sądu. Funkcjonariusze przekazali również informacje o nieprzestrzeganiu zasad kwarantanny do Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Olkuszu - czytamy na stronie policji.

Pamiętajmy! Osoby objęte kwarantanną nie mogą opuszczać miejsca swojego pobytu. Wyjście do sklepu, czy spacer z psem również jest zakazane. Nieprzestrzeganie kwarantanny wiąże się nie tylko z karą, ale także może mieć wpływ na czyjeś zdrowie, a nawet doprowadzić do śmierci innej osoby.

Posłuchaj, co koronawirus robi z płucami człowieka. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.

Koronawirus. Posłuchaj, jakie przedmioty trzeba dezynfekować. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami

Policja w Krakowie apeluje o pozostanie w domach
Sonda
Jaki jest Twój najlepszy sposób na walkę z domową nudą?