Aleksander Miszalski

i

Autor: Aleksander Miszalski, Facebook

Z życia miasta

Jakie oszczędności ma Aleksander Miszalski? Prezydent miasta Krakowa złożył oświadczenie majątkowe

2024-06-17 16:14

Aleksander Miszalski po objęciu stanowiska prezydenta Krakowa złożył oświadczenie majątkowe. Świeżo upieczony sternik stolicy Małopolski musiał wykazać m.in. swoje dochody i oszczędności. Jesteście ciekawi, jakim majątkiem dysponuje Aleksander Miszalski? Konkretne liczby poznacie w naszym artykule!

Jakim majątkiem dysponuje Aleksander Miszalski? Prezydent Krakowa złożył oświadczenie majątkowe

Aleksander Miszalski został wybrany na stanowisko prezydenta Krakowa w wyborach samorządowych 2024. W drugiej turze Miszalski zmierzył się z Łukaszem Gibałą. Szef małopolskiego oddziału Platformy Obywatelskiej uzyskał 51,04 proc. głosów (Gibała zdobył ich 48,96 proc.), tym samym triumfując w wyborach. Po objęciu urzędu Miszalski musiał złożyć oświadczenie majątkowe. Jakim majątkiem dysponuje Aleksander Miszalski?

Aleksander Miszalski dysponuje oszczędnościami w kwocie 120 tys. złotych, 1 tys. dolarów i 2 tysiące euro. W porównaniu do oświadczenia, składanego przez niego jeszcze w momencie, gdy był posłem, jego oszczędności wzrosły o 40 tysięcy złotych. Z informacji przedstawionych przez RMF FM wynika, że nowy prezydent Krakowa nie posiada papierów wartościowych i akcji. Miszalski ma za to udziały w dwóch spółkach handlowych, zajmujących się prowadzeniem hosteli. W 2023 roku osiągnął z tego biznesu ponad 17 tysięcy euro dochodu.

Oświadczenie majątkowego Aleksandra Miszalskiego. Takim majątkiem dysponuje prezydent Krakowa

Aleksander Miszalski jest również właścicielem nieruchomości w postaci domu o powierzchni 150 mkw., wycenianym na 1,5 mln złotych. Miszalski ma również wspólnie z żoną Renault Clio z 2017 roku. W czasach bycia posłem świeżo upieczony prezydent Krakowa miał dochód w postaci 15 tys. 119 zł diety parlamentarnej oraz 49 tys. 879 zł uposażenia poselskiego.

Strefy kibica na Euro 2024 w Krakowie. Tak bawili się krakowianie pod Tauron Areną i Galerią Kazimierz

QUIZ: "Psy" Pasikowskiego zna każdy. Jak dobrze pamiętasz ten kultowy film?

Pytanie 1 z 10
Dokończ dialog. Angela: Dlaczego odeszła? Franz: Normalnie, bo...
Kadr z filmu Psy