Zakopianka DK 7

i

Autor: GDDKiA Kraków, X

Wiadomości z regionu

Kolejne utrudnienia na zakopiance. Zwężenia jezdni i zamknięte drogi lokalne

2024-05-28 7:17

We wtorek, 28 maja na drodze krajowej nr 7 w Myślenicach kierowcy napotkają spore utrudnienia. Te będą związane z budową węzła drogowego na zakopiance. Zgodnie z informacjami podawanymi przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, zwężone zostaną oba pasy ruchu w każdym kierunku. Zamknięte zostaną też dwie drogi lokalne.

Zakopianka. Utrudnienia na DK nr 7 w Myślenicach

We wtorek, 28 maja rozpoczną się utrudnienia na drodze krajowej nr 7 czyli zakopiance w Myślenicach, związane z budową w tym rejonie nowego węzła drogowego. Zwężone zostaną oba pasy ruchu w każdym kierunku oraz zamknięte dwie drogi lokalne. Jak poinformował w poniedziałek Kacper Michna z krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA), rozpoczynająca się we wtorek zmiana organizacji ruchu obejmie ok. 600-metrowy odcinek zakopianki w Myślenicach w rejonie skrzyżowania z ul. Sobieskiego.

Drogowcy zwężą oba pasy ruchu w każdym kierunku. Prawy pas będzie miał 3,25 m szerokości, a lewy 2,75 m. Obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 50 km/h. Ruch dwoma pasami ruchu w każdym kierunku zostanie utrzymany - lewym pasem będą mogły poruszać się pojazdy o maksymalnej szerokości 2,2 m. Ponadto zamknięte zostaną dwie drogi lokalne odchodzące od ul. Sobieskiego. Wyznaczono objazdy: do ul. Sienkiewicza – objazd Zakopianką, ul. Słowackiego, ul. Żeromskiego i ul. Kasprowicza; w kierunku Krakowa – objazd zakopianką.

Według przedstawiciela GDDKiA utrudnienia są związane z prowadzeniem prac związanych z poszerzeniem obu jezdni dk7 i przygotowaniem fundamentów podpór wiaduktu. Budowa węzła drogowego w Myślenicach rozpoczęła się wczesną wiosną i potrwa do końca 2025 roku. Inwestycję o wartości prawie 56 mln zł realizuje firma Banimex.

Dzięki budowie węzła będzie można zlikwidować sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu Zakopianki i ul. Sobieskiego. W ramach inwestycji powstaną dodatkowe pasy pozwalające na wjazd na węzeł i na Zakopiankę. Na ul. Sobieskiego powstanie rondo, z którego będzie można wjechać na drogę krajową nr 7. Ważnym dla pieszych punktem tej inwestycji będzie budowa nowej kładki w rejonie dawnego Cmentarza Żydowskiego. Dzięki temu drogowcy będą mogli zlikwidować dotychczasowe przejście w tym rejonie.

Zadanie jest finansowane ze środków budżetowych będących w dyspozycji Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad.

KO zaprezentowała listę do PE w Małopolsce

Webinar Szkoła Budowania 22.05.2024