Kraków miastem absurdów? Lata mijają, a w królewskim mieście to się nie zmienia. A powinno! [TOP 8]

2023-01-23 7:34

Krakowskie absurdy - co od dawna nie zmienia się w stolicy Małopolski, a zdecydowanie powinno? Remont ul. Królowej Jadwigi trwa od 20 lat, a ruchome schody są nieruchome od pięciu. Szyna na ul. Zwierzynieckiej doczekała się licznika wybrzuszeń, a kolejny nabija miliony wydane na drugą miejską telewizję. Coś jeszcze? Zobaczcie nasze zestawienie krakowskich absurdów.

(Nie)ruchome schody, niekończące się remonty. To w Krakowie nie zmienia się od lat

Zestawienia absurdów nie da się nie zacząć od słynnych ruchomych schodów, które są nieruchome od pięciu lat. Historia jest krótka i wszystkim dobrze znana. Na naprawy wydano ogromne sumy pieniędzy, ale - jako że zadaszenia nie ma, a woda powoduje usterki mechanizmów - schody wciąż nie działają. I działać w najbliższym czasie nie będą, bo potrzeba jeszcze większej sumy, by pokryć koszty napraw.

Remont Igołomskiej trwał prawie sześć lat - rozpoczął się w kwietniu 2017 roku i według pierwotnych zapowiedzi miał się zakończyć... trzy lata temu. Oficjalnie ulicę tę do użytku oddano w grudniu 2022 roku. Kolejna przebudowa - ul. Władysława Łokietka rozpoczęła się 12 lutego 2020 roku, a zakończyć miała 30 października 2021 roku. Drogę otwarto w grudniu, rok później.

Nie najlepsze informacje napływały od samego początku z placu przebudowy ul. Królowej Jadwigi. Po pierwsze: remont rozpoczął się 20 lat temu i od tamtej pory żaden wykonawca nie był w stanie go zakończyć. Po drugie: przetarg na przebudowę wygrała firma znana z dużych opóźnień na... ul. Władysława Łokietka.

Dodać warto też, że Kraków pokochał liczniki: liczy liczbę wybrzuszeń na Zwierzynieckiej i to, jak dużo wydaje druga miejska telewizja z publicznych pieniędzy.

TOP 8 krakowskich absurdów

Co jeszcze niechlubnego charakteryzuje Kraków? Z jakich absurdów słynie królewskie miasto? Przejdź do galerii poniżej i sprawdź, co w Krakowie się nie zmienia pomimo upływu lat.

Rozbiórka Galerii Plaza w Krakowie