Pogoda na Majówkę 2024. Prognoza długoterminowa IMGW. Jaka będzie pogoda na Majówkę?

i

Autor: WOJCIECH STROZYK/REPORTER Pogoda na Majówkę 2024. Prognoza długoterminowa IMGW. Jaka będzie pogoda na Majówkę?

pogoda

Najnowsza pogoda na majówkę! Synoptycy dają nadzieję. Ale też wskazali moment załamania pogody

2024-05-03 14:54

Jaka będzie pogoda w majówkę 2024? To pytanie zadaje sobie wiele osób. Majówka w tym roku wypada niezwykle korzystanie. Cześć z nas z pewnością zaplanuje wypoczynkowy wyjazd. Kolejne prognozy pogody na majówkę mogą namieszać w głowie. I choć aura za oknem się znacznie poprawiła, to pozostaje pytanie, czy taka utrzyma się przez długi weekend majowy? Czy będzie słońce, czy raczej mamy spodziewać się deszczu?

Majówka 2024 wypada bardzo korzystnie. Można mieć aż 9 dni wolnego

Tegoroczna majówka wypada niezwykle korzystanie i dla wielu osób będzie z pewnością dłuższym urlopem. 1 maja w tym roku mamy w środę, a 3 maja w piątek. Są to dni wolne od pracy. Jeśli więc weźmiemy trzy dni urlopu (29 i 30 kwietnia oraz 2 maja), to czeka nas aż 9 dni wypoczynku. Brzmi więc idealnie, by zaplanować dłuższy wyjazd. Część osób zdecyduje się pewnie na urlop za granicą. Pozostali spędzą go pewnie w Polsce. I już zastanawiają się, jaka będzie pogoda na majówkę 2024?

Jaka będzie pogoda w Majówkę 2024? NAJNOWSZA prognoza pogody

Pogoda na Majówkę 2024 - co nas czeka? Trzeba przyznać, że końcówka marca oraz początek kwietnia rozpieszczały nas pod kątem pogodowym. Było ciepło, w niektórych miejscach wręcz upalnie jak na ten okres w roku. Wiele osób z pewnością marzy, by taka sama pogoda była w Majówkę. Pierwsze prognozy nie napawały optymizmem. Wykres wskazywał przewidywaną średnią temperaturę powietrza w okresie od 29 kwietnia do 5 maja. Jednak im bliżej długiego weekendu majowego, tym pogoda zaczęła się bardziej zmieniać. Wszystko wskazuje na to, że w pierwszego dnia majówki możemy liczyć na sporo słońca oraz wysoką temperaturę. 2 maja pogoda zacznie się psuć na zachodzie kraju. Spodziewane są tam opady deszczu oraz burze. Wciąż jednak będzie bardzo ciepło od 22 do 24 st. C.

Jak podaje serwis twojapogoda.pl, w piątek, 3 maja deszcze i burze pojawią się również na południu Polski. Zrobi się parno i duszno. Na pozostałym obszarze kraju można spodziewać się przelotnego zachmurzenia. Wciąż powinno być bardzo ciepło.

Większa zmiana czeka nas już w sobotę oraz w niedzielę (4 i 5 maja). Na zachodzie i południu Polski możemy spodziewać się przelotnych burz i opadów deszczu. Wciąż w całym kraju będzie jednak ciepło - od 20 do 25 st. C.

Co więc z potężnym załamaniem pogody, o którym jeszcze niedawno było mowa? Będzie, ale dopiero w poniedziałek, 6 maja. Padać i grzmieć ma już w całym kraju. Mocno spadnie też temperatura, nawet o 10 stopni. Na termometrach w niektórych częściach Polski zobaczymy zaledwie od 10 do 15 st. C.

Nowe atrakcje turystyczne w Małopolsce. Miejsca, które warto zobaczyć w majówkę