ZBK Kraków. Mieszkania do wynajęcia. Przetargi 2023

i

Autor: Zarząd Budynków Komunalnych w Krakowie Do wynajęcia od ZBK jest siedem lokali, zlokalizowanych w centrum miasta

Kraków: przetargi na lokale mieszkalne do wynajęcia od ZBK. Zobacz, jak prezentują się wnętrza mieszkań [ZDJECIA]

2023-02-28 8:36

Zarząd Budynków Komunalnych w Krakowie ogłosił przetarg na najem mieszkań. Na liście znalazło się siedem lokali, położonych w budynkach w centrum miasta. ZBK podkreśla, że nieruchomości wymagają remontu. W galerii zdjęć zobaczysz, w jakim stanie są wystawione do przetargu mieszkania.

ZBK Kraków. Przetargi na lokale mieszkalne do wynajęcia 2023

Krakowski ZBK ogłosił przetarg na wynajem siedmiu mieszkań położonych w budynkach przy ul. Dąbrowskiego 14, ul. Kalwaryjskiej 37 oraz ul. Świętej Katarzyny 5 w Krakowie. Jak podkreśla ZBK, w lokalach tych konieczne jest wykonanie prac remontowych.

  1. Pod adresem ul. Dąbrowskiego 14/2-2a do wynajęcia jest mieszkanie znajdujące się na parterze o pow. 61,91 mkw. Mieszkanie dysponuje dwoma pokojami, dwoma kuchniami, przedpokojem, WC bez łazienki. Miesięczne opłaty na pokrycie kosztów utrzymania nieruchomości wspólnej wynoszą 4,13 zł/mkw., a ryczałt na pokrycie mediów (woda + ścieki, abonament za wodomierz główny) to 62,39 zł. 
  2. Kolejne mieszkanie wystawione do przetargu znajduje się pod adresem ul. Dąbrowskiego 14/1. To 36-metrowe lokum znajduje się parterze i składa się z dwóch pokoi, łazienki, przedpokoju i kuchni. Miesięczne opłaty takie jak wyżej. 
  3. Do przetargu wystawiono mieszkanie, znajdujące się na pierwszym piętrze pod adresem ul. Dąbrowskiego 14/3. Lokum mierzy 30 mkw. i składa się z jasnej kuchni, przedpokoju i łazienki. Miesięczne opłaty takie jak wyżej.
  4. W budynku przy ul. Kalwaryjskiej pod adresem 37/10 znajduje się kolejne mieszkanie na wynajem. Zlokalizowane jest na pierwszym piętrze i mierzy ponad 57 mkw. Ma dwa pokoje, kuchnię, łazienkę i przedpokój. Miesięczne opłaty na pokrycie kosztów utrzymania nieruchomości wspólnej wynoszą 9,39 zł/mkw., a ryczałt na pokrycie mediów (woda + ścieki, abonament za wodomierz główny) to 56,04 zł.
  5. ZBK wystawia również 43-metrowe mieszkanie do wynajęcia przy ul. Kalwaryjskiej 37 pod nr 9. Lokum znajduje się na pierwszym piętrze i w jego skład wchodzą dwa pokoje, przedpokój, częściowa amfilada, kuchnia, samodzielne WC bez łazienki. Miesięczne opłaty na pokrycie kosztów utrzymania nieruchomości wspólnej wynoszą 9,39 zł/mkw., a ryczałt na pokrycie mediów (woda + ścieki, abonament za wodomierz główny) to 56,04 zł.
  6. Kolejne mieszkanie znajduje się pod adresem ul. Kalwaryjska 37/14 na drugim piętrze. Mierzy ponad 90 mkw. i składa się z łazienki, kuchni, przedpokoju i czterech pokoi. Miesięczne opłaty takie jak wyżej. 
  7. Przy ul. Katarzyny można wynająć jedno mieszkanie od ZBK. Lokum znajduje się pod adresem ul. Katarzyny 5/3-6, na pierwszym piętrze budynku. Powierzchnia użytkowa mieszkania wynosi niespełna 48 mkw. i składa się z dwóch pokoi (jeden z pokoi usytuowany jest po przeciwnej stronie korytarza klatki schodowej) oraz WC (pomieszczenie samodzielne poza lokalem). Miesięczne opłaty na pokrycie kosztów utrzymania nieruchomości wspólnej wynoszą 5,37 zł/mkw., a ryczałt na pokrycie mediów (woda + ścieki, abonament za wodomierz główny) to 266,44 zł.

Aby wziąć udział w przetargu należy do 10 marca 2023 r. do godz. 15:00 wpłacić wadium i złożyć ofertę w Punkcie Obsługi Mieszkańców Zarządu Budynków Komunalnych w Krakowie przy ul. Bolesława Czerwieńskiego 16 w Krakowie.

Wszystkie niezbędne informacje dotyczące przetargu, w tym wysokość wadium, dokładny opis mieszkań oraz zakres prac koniecznych do wykonania znajduje się TUTAJ

Przetargi ZBK Kraków. Zobacz, jak wyglądają mieszkania do wynajęcia od miasta [ZDJĘCIA]

Mieszkania, które ZBK wystawia do przetargu, wymagają prac remontowych. W większości trzeba zająć się instalacjami elektrycznymi i wodno-kanalizacyjnymi. Niektóre mieszkania wymagają też odgrzybienia ścian i naprawy oraz odmalowania tynków. Do wymiany często są podłogi i posadzki, stolarka okienna i drzwi. 

Jak wskazuje regulamin, "zakres prac remontowych niezbędnych do zasiedlenia lokalu podlega rozliczeniu w czynszu, po pozytywnym zweryfikowaniu przez wynajmującego dokumentów rozliczeniowych, na podstawie specyfikacji przedstawionej w dokumentacji aukcji". Dokumentacja do pobrania znajduje się TUTAJ pod nazwą " >>> WYKAZ <<<". 

Zobacz, w jakim stanie są oferowane mieszkania. Przejdź do galerii poniżej. 

Kraków: urzędnicy kupili rower cargo