Dawid Kroczek

i

Autor: Cracovia.pl

Sport

Cracovia wybrała trenera na kolejny sezon. „Pasy” odkrywają karty

2024-05-23 16:34

Dawid Kroczek w przyszłym sezonie pozostanie trenerem pierwszej drużyny Cracovii – poinformowano w oficjalnym komunikacie. 35-latek podpisał z klubem nowy kontrakt, obowiązujący do 2025 roku. Umowa zawiera opcję przedłużenia o kolejny rok.

Dawid Kroczek zostaje w Cracovii. Trener podpisał nowy kontrakt

Dawid Kroczek poprowadzi pierwszą drużynę Cracovii w sezonie 2024/2025. „Pasy” w oficjalnym komunikacie poinformowały o nowej umowie, jaką trener podpisał z klubem. Ta obowiązuje do 2025 roku i zawiera opcję przedłużenia. Przed przybyciem do Krakowa Dawid Kroczek pracował m.in. w UKS SMS Łódź, reprezentacji Łódzkiego Związku Piłki Nożnej, a także w klubach seniorskich na poziomie IV i III ligi. W sezonie 2021/2022 prowadził pierwszoligową Resovię, aby później dołączyć do Unii Skierniewice.

W lutym bieżącego roku Dawid Kroczek został nowym trenerem rezerw Cracovii. Na stanowisku menedżera seniorskiej drużyny zastąpił Jacka Zielińskiego, który pożegnał się ze stanowiskiem w kwietniu.

Zadaniem Dawida Kroczka było przede wszystkim utrzymanie Cracovii w Ekstraklasie, co ostatecznie się udało. Pod wodzą Dawida Kroczka „Pasy” rozegrały sześć meczów ligowych, wygrywając z Jagiellonią Białystok, Górnikiem Zabrze i Rakowem Częstochowa. Porażki odnotowano w meczach z Puszczą Niepołomice i Śląskiem Wrocław. Remisem zakończyło się spotkanie z Lechem Poznań.

Cieszę się, że doszliśmy do porozumienia, mimo, że trener miał też oferty z innych klubów. Decyzja ta była poparta analizą i uznaliśmy to za najlepsze rozwiązanie. Życzę mu powodzenia – powiedział na łamach oficjalnego serwisu klubu prezes Cracovii Mateusz Dróżdż.

Co istotne, Cracovia przedłużyła również kontrakt z Otarem Kakabadze, który związał się z klubem umową obowiązującą do 2027 roku. Reprezentant Gruzji trafił do Krakowa latem 2021 roku.

Cieszymy się, że udało nam się dojść z Otarem do porozumienia w sprawie nowej umowy. Dziękuję wszystkim zaangażowanym, a samemu Otarowi życzę powodzenia, w tym na nadchodzącym EURO 2024 - powiedział Mateusz Dróżdż.

Nowa atrakcja turystyczna będzie hitem Małopolski? Przebudują znany zamek

Portal Obronny - Płk Mariusz Wiączkowski